Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kosiarki i urządzenia akumulatorowe

( ilość produktów: 39 )

Jeśli jesteś właścicielem domu z dużym terenem zielonym, dysponujesz działką rekreacyjną lub zajmujesz się pielęgnacją zieleni, z pewnością wiesz, jak problematyczne i pracochłonne jest systematyczne koszenie trawnika. Szczególnie tam, gdzie teren trawiasty jest rozległy, na przycinanie roślin trzeba poświęcić wiele czasu. Zważywszy na zalecaną częstotliwość takiego zabiegu oraz nadmiar innych obowiązków cennym nabytkiem będzie wydajna kosiarka akumulatorowa.

Nowoczesne urządzenia marek takich jak Stiga czy AL-KO są dostępne w wielu wariantach wydajności i szerokości koszenia. Dlatego można wśród nich wybrać taki model, który zagwarantuje szybką i sprawną pracę na konkretnym terenie zielonym. Kosiarki elektryczne akumulatorowe są wygodne w obsłudze, bezpieczne i długo zachowują sprawność. Są też ekologiczne i nie wymagają zakupu zapasów paliwa.

Bez zbędnych przewodów

Akumulatorowa kosiarka do trawy wyróżnia się wśród wielu modeli dwiema cechami, które stanowią jej wyjątkowe atuty. Pierwszym z nich jest napęd elektryczny – cichy, prosty w obsłudze, niezawodny i przede wszystkim wolny od emisji spalin. Silniki elektryczne nie wymagają czyszczenia i uzupełniania paliwa, nie generują przykrych zapachów, które powodują dodatkowy dyskomfort pracy. Drugą zaletą kosiarki na akumulator jest pozbawienie jej jakichkolwiek przewodów. Okablowanie - nawet, jeśli jest odpowiednio długie – znacznie utrudnia pracę. Stwarza też ryzyko najechania maszyną na przewód, co grozi porażeniem prądem.

Kosiarki akumulatorowe mogą też pracować w znacznej odległości od zabudowań, dlatego sprawdzają się przy pielęgnacji trawników w parkach czy na terenach rekreacyjnych. Możliwość wyboru modelu o odpowiednio pojemnej baterii gwarantuje niezawodną i ciągłą pracę w dłuższym czasie. Wśród dostępnych w ofercie urządzeń do pielęgnacji trawników mamy również nowoczesne podkaszarki akumulatorowe. Za ich pomocą można przycinać rośliny w trudno dostępnych miejscach – wokół drzew czy przy krawężnikach.

Kosiarki akumulatorowe z napędem

Zakup urządzenia do pielęgnacji trawy jest uzależniony od wielkości terenu zielonego oraz dostępnego czasu i środków finansowych. Właściciele dużych trawników lub pracownicy firm z pewnością docenią kosiarki akumulatorowe z napędem. Są to maszyny wyposażone w samodzielny układ jezdny i kierowniczy, które operator może obsługiwać z pozycji siodełka. Kosiarka akumulatorowa z napędem wyrówna się tym, że nie trzeba jej prowadzić idąc. Dzięki temu oszczędza fizycznego zmęczenia osobie, która wykonuje zadanie.

W pielęgnacji dużych trawników sprawdzi się akumulatorowa kosiarka do trawy AL-KO, z napędem na koła, wyrzutem bocznym oraz funkcją mielenia. Maszyna jest wyposażona w sześciostopniową regulację wysokości koszenia, a po jednym naładowaniu baterii może pracować kilka godzin. Polecamy również nożyce do żywopłotu, dmuchawy elektryczne, a także akumulatory i ładowarki do kosiarek. Wszystkie kosiarki akumulatorowe wyróżniają się wytrzymałą konstrukcją oraz atrakcyjnym wzornictwem i są dostępne w szerokim przedziale cenowym.

pixel