Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pilarki elektryczne

( ilość produktów: 6 )

Pielęgnacja ogrodu nie ogranicza się jedynie do koszenia trawnika, pielenia grządek i grabienia liści. Na uwagę ogrodnika zasługują również drzewa, które – nieodpowiednio prowadzone – rozrastają się, tracąc nie tylko swoje piękno, ale też zdolność do produkowania dorodnych owoców. Coroczne prześwietlanie drzew jest też konieczne w celu uniknięcia chorób oraz szkodników, które niszczą liście, owoce i są zagrożeniem dla całego ogrodu. Do wycinania gałęzi jest niezbędna pilarka łańcuchowa elektryczna o nowoczesnej konstrukcji i odpowiedniej mocy.

Pilarki elektryczne są elektronarzędziami o uniwersalnym charakterze. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym są bezpieczne w użytkowaniu i doskonale sprawdzą się nie tylko w rękach profesjonalisty, ale również ogrodnika amatora. Modele marek takich jak Stiga, AL-KO czy Holzkraft są idealnym wyborem do podręcznego warsztatu oraz do utrzymania ogrodu. Piła do drewna elektryczna jest wydajna, prosta w obsłudze i nie emituje spalin, co ma znaczenie w utrzymaniu zdrowego klimatu naturalnego otoczenia.

Pilarki łańcuchowe - jakie parametry są istotne?

Piła elektryczna jest elektronarzędziem napędzanym silnikiem. Poszczególne modele różnią się parametrami technicznymi, które mają znaczący wpływa dla możliwości ich wykorzystania. Urządzenie o małej mocy może być wykorzystywane do przycinania niewielkich gałęzi, ale nie poradzi sobie z wycięciem całego drzewa. Z kolei pilarka elektryczna z mocną jednostką napędową to rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy zawodowo zajmują się pielęgnacją ogrodów i wycinaniem drzew. Zakup takiego modelu do przycinania wiśni na działce uprawnej z pewnością nie pozwoli na pełne wykorzystanie możliwości urządzenia.

Wybierając piłę elektryczną łańcuchową warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Do tych najważniejszych zaliczają się: moc silnika w watach, długość prowadnicy łańcucha, pojemność zbiornika oleju łańcuchowego, sposób smarowania łańcucha, typ i szybkość łańcucha, pojemność zbiornika oleju, a także poziom wibracji. Nowoczesne pilarki elektryczne są też wyposażone w dodatkowe usprawnienia. Są to między innymi hamulec bezpieczeństwa oraz system antywibracyjny. Dla majsterkowiczów i ogrodników istotne mogą być również: poziom emitowanego hałasu oraz ciężar maszyny.

Pilarki idealne do prac w ogrodzie

Piła łańcuchowa elektryczna jest wyjątkowo przydatna podczas prac ogrodowych, a także przy budowie pergoli, obrzeży i innych elementów małej architektury. Umożliwia szybkie i czyste ścinanie zbędnych, chorych czy suchych gałęzi, a także wycinanie całych drzew. Po prześwietleniu koron można ją też wykorzystać do rozdrobnienia odpadów i przygotowania np. do suszenia czy kompostowania. Poporcjowane drewno jest idealnym materiałem opałowym. Może też służyć do wędzenia.

W naszym asortymencie znajdziesz pilarki spalinowe, akumulatorowe, elektryczne piły łańcuchowe zasilane z sieci, wyposażone w silnik o mocy od 1800 do 2400 W. Oferujemy sprawdzone i niezawodne modele marek Stiga oraz AL.-KO. Polecamy również piłę tarczową marki Holzkraft, niezbędną przy cięciu desek na konstrukcje ogrodowe i rozdrabnianiu drewna na opał. Urządzenie może przecinać okrągłe pnie drzew o średnicy do 250 mm.

pixel