Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

MŁOTY WYBURZENIOWE

( ilość produktów: 6 )

Młoty wyburzeniowe to urządzenia o szerokim zakresie zastosowań. Wykorzystywane są przez profesjonalistów podczas ciężkich prac wyburzeniowych do kucia w twardych powierzchniach, np. betonie i asfalcie. Młot udarowy jest niezastąpiony do samodzielnego przeprowadzania prac remontowo-budowlanych, np. wyburzania ścian, skuwania kafelków czy wylewek betonowych. Amatorom majsterkowania przyda się także do prac rozbiórkowych czy remontu podjazdów i chodników.

Jak wybrać dobry młot udarowy?

Przy wyborze młota udarowego warto wziąć pod uwagę takie parametry, jak:

  • moc - najczęściej podana jest moc nominalna (znamionowa), czyli informacja o poborze energii elektrycznej. Przyjmuje się, że moc użyteczna stanowi ok. 50-60% mocy nominalnej. Młoty do użytku amatorskiego zwykle posiadają moc nominalną ok. 600-700 W. Natomiast profesjonalne urządzenia dysponują mocą rzędu 1500 W;
  • ilość udarów - informacja o ilości uderzeń w ciągu jednej minuty, które generuje młot wyburzeniowy;
  • energia udaru - określa, z jaką energią młot uderza podczas pojedynczego ruchu. Wartość podawana jest w dżulach (J). Im wyższa, tym większa efektywność obrabiania twardych materiałów; ●      waga - wpływa na komfort pracy. Profesjonalne młoty wyburzeniowe są dość ciężkie, co wynika m.in. z ich dużej mocy;
  • opcje dodatkowe podnoszące komfort pracy - tłumienie drgań, systemy zabezpieczające, regulacja energii udaru itp.

Młoty wyburzeniowe różnią się między sobą wieloma parametrami technicznymi. Wybór odpowiedniego narzędzia w dużej mierze zależy od jego przeznaczenia. Inny młot wyburzeniowy sprawdzi się do użytku profesjonalnego, a zupełnie inny do wykorzystania podczas samodzielnego remontu w domu.

Młot udarowy, kujący czy wyburzeniowy?

Młoty udarowe to szeroka kategoria narzędzi przeznaczonych do kucia w betonie, kamieniu, asfalcie i innych twardych materiałach. Dzięki działaniu udaru charakteryzują się zwiększoną efektywnością pracy. Młoty różnią się między sobą konstrukcją, przeznaczeniem, zakresem funkcjonalności oraz parametrami technicznymi. Wszystkie modele umożliwiają zaś sprawne, komfortowe i efektywne wyburzanie konstrukcji betonowych oraz skuwanie powierzchni wykonanych z twardych materiałów.

Do wszelkich prac wyburzeniowych, rozbiórkowych i remontowo-budowlanych przeznaczone są wielofunkcyjne młoty kujące. Urządzenia te pozwalają na szybkie i sprawne kucie, podkuwanie, skuwanie (np. posadzek, tynków) oraz nawiercanie twardych materiałów. Natomiast młoty wyburzeniowe to specjalistyczny rodzaj urządzeń do ciężkich prac remontowych i rozbiórkowych. Urządzenia charakteryzują się dużą mocą i energią udaru powyżej 20 J. Młoty wyburzeniowe przeznaczone są do kucia w betonie i asfalcie. Z uwagi na masywność i duży ciężar ich obsługa wymaga użycia siły oraz posiadania odpowiednich umiejętności. W naszym sklepie dostępne są różne rodzaje młotów wyburzeniowych - elektryczne, pneumatyczne i hydrauliczne. Wszystkie modele pozwalają na znacznie szybszą, wydajniejszą i dokładniejszą pracę. Przekłada się to na oszczędność czasu i kosztów. Oferowane młoty wyburzeniowe przeznaczone są do użytku profesjonalnego oraz amatorskiego.

pixel