Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zagęszczarki stopowe

( ilość produktów: 19 )

Zagęszczanie gruntu jest ważnym procesem przygotowawczym, który podnosi stabilność podłoża, przeznaczonego pod budowę obiektu lub drogi. Czynność ta polega na wprawianiu gruntu w wibracje. Pod ich wpływem cząstki ziemi przemieszczają się i układają ściśle obok siebie, wypychając powietrze. W efekcie luźna, skłonna do przesuwania się struktura jest bardziej spójna i spełnia wymogi techniczne gruntu przeznaczonego pod inwestycję. Do zagęszczania struktury ziemi stosuje się ubijaki.

Ubijak pneumatyczny czy stopa wibracyjna to urządzenia, które są obsługiwane przez jednego pracownika. W stosunku do profesjonalnych zagęszczarek są znacznie mniejsze i lżejsze, dlatego traktuje się je jako sprzęt mobilny. Przykładowa maszyna marki AMMANN waży 62 kg, a ubijak stopowy Bomag ­– 68 kg. Pozwala to na załadowanie maszyny na platformę ciężarówki i przetransportowanie jej w dowolne miejsce. Ubijak ręczny do ziemi jest też doskonałym rozwiązaniem w małych firmach usługowych, które zajmują się utwardzaniem alejek, podjazdów, układaniem kostki brukowej czy aranżacją ogrodów i parków.

Ubijaki pneumatyczne do prac budowlanych

Jak działają ubijaki? Każda maszyna tego typu bez względu na jej moc i możliwości, charakteryzuje się podobną konstrukcją. Jej podstawę stanowi metalowa stopa o czworokątnym kształcie. Jest ona pobudzana do wibracji za pomocą specjalnego układu napędzanego silnikiem elektrycznym lub spalinowym. Ze względu na charakterystyczne podskakiwanie podczas pracy potocznie urządzenie jest nazywane skoczkiem.

Ubijak stopowy ziemi jest niezastąpiony wszędzie tam, gdzie nie można wjechać cięższym sprzętem. Można go wykorzystać w trudnym, nierównym terenie, a także na dnie wykopów. Różnorodność dostępnych modeli pozwala na optymalny dobór ich parametrów do konkretnych prac. Do cech, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie urządzenia należą:

  • głębokość zagęszczania,
  • prędkość robocza,
  • siła odśrodkowa,
  • wymiary stopy,
  • masa urządzenia.

Każdy z tych parametrów może decydować o efektywności pracy ubijaka oraz o możliwościach jego wykorzystania w konkretnych warunkach terenowych. Istotne znaczenie ma również głębokość zagęszczania podana w centymetrach. Oznacza ona do jakiej głębokości przenikają wibracje.

Bezpieczne i sprawdzone urządzenia

Oferta maszyn budowlanych, jaką przygotowała firma Agro Metal obejmuje również ubijaki. W asortymencie mamy maszyny producentów takich jak BOMAG czy AMMANN, którzy cieszą się renomą wśród użytkowników i ekspertów. Każda ubijarka do ziemi z naszego asortymentu spełnia wymagania techniczne i normy przewidziane dla takiego sprzętu. Dlatego możemy zagwarantować, że są to maszyny bezpieczne i sprawdzone w pracy terenowej.

W sprzedaży mamy ubijak do ziemi CEDRUS o wysokości skoku 65 mm i sile zagęszczania 15 kN. Wydajniejszym modelem jest ubijak stopowy SWEPAC T64 który zagęszcza grunt do głębokości 65 cm z siłą 17 kN. Przy zaawansowanych pracach sprawdzi się też ubijarka do ziemi marki MIKASA dostępna w kilku wariantach. Wszystkie stopy wibracyjne z naszego sortymentu charakteryzują się solidną, nowoczesną konstrukcją, która pozwala na wykorzystanie maksymalnej wydajności bez wpływu na stan techniczny sprzętu.

pixel