Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zagęszczarki gruntu

( ilość produktów: 66 )

Realizacja inwestycji budowlanej czy przygotowanie terenu pod parking, plac zabaw lub kort tenisowy często wymagają wcześniejszego przyszykowania podłoża. Luźne grunty nie są stabilne i mogą przemieszczać się po wybudowaniu obiektu czy położeniu asfaltu. Dlatego w miejscach ich występowania jest konieczne poprawienie struktury podłoża z pomocą profesjonalne zagęszczarki.

Maszyna tego typu jest wyposażona w szeroką stopę i silnik elektryczny. Podczas pracy stopa opiera się na podłożu, a napęd wprawia ją w drgania. Wibracje przenoszą się na grunt i powodują przesuwanie znajdujących się w nim cząstek oraz wypychanie powietrza. Zagęszczarka sprawia, że struktura podłoża staje się bardziej spójna i wytrzymuje znacznie większe obciążenia. Pod wpływem nacisku podłoże nie zmienia swojej struktury i nie osiada.

Zagęszczarki najlepszych producentów

Zagęszczarki do gruntu stanowią podstawowe wyposażenie każdej firmy budowlanej. Są też niezastąpione przy układaniu kostki brukowej, asfaltu czy przygotowywaniu terenu pod przestrzeń rekreacyjną. Mając świadomość jak ważne są te maszyny przygotowaliśmy ich bogatą ofertę, zróżnicowaną pod względem parametrów technicznych, wydajności i ceny. Oferujemy wyłącznie sprawdzone modele, dla których gwarancją jakości i niezawodności są renomowane marki. W asortymencie jest równo zagęszczarka do gruntu AMMANN, jak i maszyny marek takich jak MIKASA, BELLE, BOMAG oraz kilku innych znanych producentów.

Każda ubijarka do ziemi jest wyposażona w wydajny silnik o mocy dostosowanej do wielkości i przeznaczenia maszyny. Różnorodność parametrów sprawia, że w asortymencie znajdzie się zarówno zagęszczarka do małej firmy zajmującej się brukowaniem podjazdów, jak i dla dewelopera, który buduje kompleksy osiedlowe. Możliwość wyboru zapewnia też szeroki przekrój cen. Najtańsze zagęszczarki do gruntu kupisz za mniej niż 5000 zł. Najdroższe, przeznaczone na duże place budowy – to kosz około 60000 zł.

Zagęszczarki spalinowe i rewersyjne

Ubijarki do ziemi i zagęszczarki do betonu proponujemy w wersji z silnikiem spalinowym, w tym również z wydajnym silnikiem Diesla wyposażonym w rozruch elektryczny. Napęd wysokoprężny jest odporny na niskie temperatury, dzięki czemu nie sprawia problemów wiosną czy jesienią. Jest też tańszy w eksploatacji. W sprzedaży mamy również zagęszczarki rewersyjne, które charakteryzują się pracą dwukierunkową. To oznacza, że podczas przesuwania się stopu do przodu i do tyłu usuwanie powietrza i stabilizowanie podłoża jest bardziej efektywne.

Zagęszczarki takie jak BELLE RPC 60/80 doskonale radzą sobie w trudnych warunkach, na dużych placach budowy, dzięki wydajnemu silnikowi o mocy 15 KM. Jeszcze potężniejsza i wydajniejsza jest ubijarka do ziemi MIKASA MVH-508DSZ-COMPAS, wyposażona w płytę o wymiarach 80x90 cm i miernik zagęszczenia. Mniejszym firmom polecamy modele kompaktowe takie jak ZAGĘSZCZARKA SPALINOWA CEDRUS ZG03, które jest znacznie lżejsza i wygodniejsza do transportu. Mniejsze wymiary stopy sprzyjają też zagęszczaniu gruntu w wąskich przestrzeniach pod alejki czy chodniki.

pixel