Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Motopompy i pompy do wody

( ilość produktów: 84 )

Motopompy i pompy do wody są to urządzenia, które służą do pompowania wody czystej lub brudnej z różnych zbiorników wodnych. Ze względu na swoje zastosowanie są one wykorzystywane w ogrodnictwie, budownictwie, poprzez profesjonalne gospodarstwa rolne, przemysł, na jednostkach ratowniczych straży pożarnej kończąc. Motopompa jest to agregat przenośny, składający się z silnika spalinowego, pompy wirowej oraz pływaka, wyposażona w uchwyty lub ramę umożliwiającą jej przenoszenie. Ze względu na wielkość i rodzaj podstawy pomp rozróżniamy motopompy przenośne oraz motopompy przewoźne.

Szeroka oferta pomp do wody i szlamu  

Klasyfikacji pomp można dokonać również na podstawie specyfiki pompowanej wody – czystej lub zanieczyszczonej. W naszej ofercie posiadamy wiele rodzajów pomp przeznaczonych do różnych zastosowań. Motopompy można podzielić na urządzenia o dużej wydajności (wysoka wydajność i małe ciśnienie tłoczenia) oraz pompy wysokiego ciśnienia (wysoka wartość parametru podnoszenia).

Pompa do wody czystej

Motopompy do wody czystej służą do pompowania dużej ilości wody pochodzącej m.in. z rzek, jezior lub innych naturalnych zbiorników. Znajdują one zastosowanie przy irygacji czyli, nawadnianiu i osuszaniu terenów. Wyposażone są w specjalny kosz ssawny, który służy do zabezpieczania urządzenia przed różnorodnymi zanieczyszczeniami, takimi jak np. gałęzie, kamienie, piasek, muł.

Pompa szlamowa

Motopompy do wody zanieczyszczonej to przede wszystkim urządzenia pompująco – tłoczące, najczęściej używane są do usuwania zanieczyszczeń z budynków użyteczności gospodarczej, unieszkodliwiania skutków powodzi, pompowania zapiaszczonej wody, naprawy sieci wodociągowej itd.  Pompy te znalazły zastosowanie przede wszystkim do wypompowywania wody z rozlewisk, studni, piwnic, kanałów, zbiorników wodnych oraz wód płynących, wody z wykopów o małym, średnim i dużym zanieczyszczeniu, napełniania zbiorników samochodów gaśniczych jak również w innych akcjach popowodziowych.

Pompa ciśnieniowa

Motopompa ciśnieniowa przeznaczona jest do prac wymagających podniesienia strumienia wody na dużą wysokość. Może być pomocna w wieżach ciśnień lub przy nawadnianiu upraw. Pompy wysokociśnieniowe często noszą miano “pomp pożarowych” ponieważ tłoczą wodę na wysokość 70 m.

Pompa pływająca

Przeznaczona jest do odwadniania pomieszczeń, które uległy zalaniu. Znajduje zastosowanie np. podczas powodzi. Urządzenie to posiada niższe ciśnienie tłoczonej wody w porównaniu z motopompą pożarniczą. Jednocześnie zapewnia bardzo wysoką wydajność. Motopompa pływająca cechuje się konstrukcją, która pozwala na swobodne unoszenie się urządzenia po powierzchni wody. Pompy te pozwalają na odprowadzenie wody z zalanych terenów. Wystarczy położyć pompę na powierzchni wody i uruchomić.

Wybierz motopompę dopasowaną do potrzeb

Urządzenia proponowane w naszym sklepie pochodzą od renomowanych producentów i można dopasować ich wybór do własnych potrzeb tak aby mogły służyć do wielu zadań. Zaczynając od prostego transferu wody do nawadniania ogrodów kończąc nawadnianiem obszarów uprawnych, są to m.in. pompy – powierzchniowe, zatapialne i hydrofory – które można wykorzystać do napuszczenia wody do basenu. Poza pompami do wody czystej, oferujemy również pompy, które poradzą sobie z usunięciem wody brudnej np. opróżniania zalanych piwnic.

pixel