Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Agregaty i generatory prądotwórcze

( ilość produktów: 197 )

Jesteśmy społeczeństwem uzależnionym od energii elektrycznej. Jej długotrwały brak może prowadzić do poważnych strat w gospodarce i znacząco utrudnić codzienne życie. Nawet w gospodarstwach domowych jesteśmy niezwykle uzależnieni od prądu, od dostaw wody poczynając, na przechowywaniu żywności kończąc. Dlatego, jeśli mieszkamy w miejscu, gdzie zdarzają się przerwy w dostawach energii elektrycznej, powinniśmy pomyśleć o agregacie prądotwórczym. Takie rozwiązanie, pozwoli nam zapewnić dostawę niezbędnej energii, aby utrzymać funkcjonowanie najważniejszych urządzeń do czasu przywrócenia dostaw.

Agregat prądotwórczy do domu i firmy

Agregat prądotwórczy przyda się nie tylko w domu. Wiele firmy i instytucji inwestuje w tego typu rozwiązania, aby zapewnić ciągłość dostępu do swoich usług bez względu na dostawy energii elektrycznej. Jest to szczególnie ważne w przypadku przedsiębiorstw, które utrzymują własną infrastrukturę serwerową. Takie urządzenia muszą działać bez przerwy i być przygotowane na sytuacje awaryjne. Zapewnienie wysokiej dostępności do danych to domena m.in. odpowiednich agregatów prądotwórczych, które zostaną uruchomione kilka chwil po awarii, aby odciążyć UPS-y i inne systemy podtrzymania zasilania. Takie rozwiązania wcale nie muszą być drogie, a gwarantują, że klienci firmy nie zostaną pozbawieni usług.

Nawet, jeśli rozwiązania serwerowe są wyprowadzone na zewnątrz firmy, to i tak istnieje cała gama systemów, które wymagają podtrzymywania napięcia. Agregat prądotwórczy w firmie pozwala na utrzymanie działania sieci firmowej, a także działania komputerów, bez których trudno sobie wyobrazić działanie jakiejkolwiek współczesnej instytucji. Agregaty prądotwórcze znajdują także zastosowanie w instytucjach publicznych, takich jak szpitale. Są niezbędnym elementem wyposażenia, które pozwala utrzymać ciągłość działania aparatury medycznej, zwłaszcza tej podtrzymującej życie pacjentów na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

Oszczędne agregaty na diesla

Jednymi z najoszczędniejszych agregatów prądotwórczych są zasilane olejem napędowym. Wbrew obiegowym opiniom, takie rozwiązania mogą być nie tylko tanie, ale też relatywnie ciche. Oczywiście, agregat jest wyposażony w silnik spalinowy, który generuje hałas, ale producenci starają się, aby był on jak najmniej uciążliwy. Agregaty prądotwórcze diesla od lat znajdują się w czołówce niezawodnych urządzeń o szerokim spektrum zastosowań. Stosuje się je nie tylko w domach, ale też w firmach i instytucjach publicznych.

Wybierz odpowiedni generator prądotwórczy

Wybierając agregat prądotwórczy należy wziąć pod uwagę, do czego będzie stosowany. Zupełnie inne zapotrzebowanie jest w niewielkim domu jednorodzinnym, a inne w firmie, która potrzebuje utrzymania zasilania dla maszyn czy komputerów. Przy niewielkim zapotrzebowaniu wystarczy nieduży, a także cichy agregat, który zużywa niewielkie ilości paliwa. Z kolei w przedsiębiorstwie może być potrzeba instalacji większego urządzenia, zasilanego olejem napędowym, który zapewni odpowiednie parametry dostarczanego prądu.

pixel