Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

MASZYNY STOLARSKIE

( ilość produktów: 41 )

Profesjonalne obrabiarki do drewna potrzebne są nie tylko coraz częściej w stolarni, ale także w domowych warsztatach. Chęć zrobienia samodzielnie płotu czy mebli sprawia, że majsterkowicze i początkujący stolarze poszukują wielofunkcyjnych obrabiarek do drewna, które pozwolą na realizowanie założonych projektów. Co zatem można znaleźć na rynku? Oto maszyny stolarskie, które pomogą stworzyć z drewna wymarzony przedmiot lub konstrukcję.

Nowoczesne maszyny najlepszych producentów

W sklepach budowlanych dostępnych jest wiele maszyn do obróbki drewna. Urządzenie można wybierać nie tylko pod kątem zastosowania i multi-funkcjonalności, ale również ze względu na producenta. W branży stolarskiej znane są przede wszystkim takie firmy jak: Atika, Holzkraft, Holzstar, Belmash, Dedra, Acorn i Metabo. Każda z nich posiada renomę i jest polecana przez stolarzy. Produkowane przez nich maszyny do drewna to urządzenia najwyższej jakości, sprawne przez długie lata i bezpieczne. Tak duża ilość dostępnych obrabiarek na rynku sprawia, że można wybrać cenowo dla nas atrakcyjną. W zależności od wielkości, funkcji i mocy, ceny wahają się od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Rozpiętość jest tak duża, że większość poszukujących osób z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Szeroka oferta profesjonalnych maszyn do obróbki drewna

W zależności od potrzeb, zakupić można pojedyncze maszyny do obróbki drewna, bądź wielofunkcyjne obrabiarki. Popularnymi mniejszymi narzędziami są frezarki, wyrzynarki czy odciągi do trocin szlifierki. Większe gabarytowo są natomiast piły tarczowe i taśmowe, szlifierki taśmowo-talerzowe lub do krawędzi z oscylacją, strugarko-grubościówka, pilarki bądź właśnie obrabiarki do drewna wielofunkcyjne, które zastąpią wiele pojedynczych maszyn. Jak widać, asortyment jest naprawdę pokaźny i dzięki niemu można z drewna wyciąć praktycznie każdy kształt i nadać mu pożądaną grubość. Należy również wspomnieć o specjalnym stole warsztatowym, do którego w szybki i łatwy sposób można zamontować inne stolarskie urządzenia. Zdecydowanie ułatwi on pracę, jeżeli w warsztacie nie ma przystosowanego miejsca do obróbki drewna.

Dlaczego warto posiadać w warsztacie obrabiarki do drewna?

Wcześniej czy później pojawią taka potrzeba, by przyciąć kawałek drewna w jakimś konkretnym celu. Nierzadko zdarza się też tak, że finansowo bardziej opłaca się samodzielnie wykonać deskę lub mebel, aniżeli kupować w sklepie albo specjalnie zamawiać. Takich sytuacji często można doświadczyć podczas remontu bądź renowacji. To my wiemy najlepiej jak przyciąć dany kawałek drewna, jaką nadać mu grubość oraz jaki finalny efekt chcemy uzyskać. Jeżeli początkujący stolarz czy majsterkowicz podejmuje się takiego wyzwania we własnym zakresie, powinien zadbać o sprawdzony sprzęt z dobrą mocą i ostrzami. Będzie mieć pewność, że przycięcie, szlifowanie czy zmiana grubości jest dokładna i zaoszczędzi przy tym sporo czasu i pieniędzy. Warto zatem mieć w swoim warsztacie taką maszynę i być w stanie obrobić nie tylko drewno, ale także metal czy tworzywo sztuczne wedle swojej wizji.

pixel