Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szlifierki i polerki

( ilość produktów: 8 )

Polerowanie i szlifowanie to czynności obróbcze wykonywane zwykle na ostatnim etapie pracy. Ich celem jest wygładzenie powierzchni oraz usunięcie zadziorów i nierówności po cięciu, odlewaniu, obróbce skrawaniem czy spawaniu.

W każdym takim przypadku jest niezbędne odpowiednie narzędzie – szlifierka lub polerka. Są to proste maszyny zasilane elektrycznie z sieci lub akumulatora, przeznaczone do ręcznej obróbki powierzchni.

Szlifierki do drewna, betonu i metali

Zarówno szlifierka kątowa z regulacją obrotów, jak i polerka są narzędziami przydatnymi w każdym warsztacie zajmującym się obróbką materiałów. Oba elektronarzędzia działają na podobnej zasadzie, a elementem, który je różni, jest zastosowany materiał obróbczy. W pierwszym przypadku do obróbki powierzchni stosuje się papier ścierny o zróżnicowanej gradacji. Pozwala on na stopniowe wygładzanie płaszczyzny, ale nie tylko. Szlifierka kątowa może też być wykorzystywana do uzyskania określonego poziomu chropowatości. Dzięki temu powierzchnia staje się bardziej adhezyjna. Taka cecha jest szczególnie pożądana przy malowaniu proszkowym. W przeciwieństwie do szlifierki polerka samochodowa czy do drewna jedynie wygładza materiał. Tu również można stosować gradację poziomu obróbki, wykorzystując do tego celu różne materiały polerskie. Inne efekty pracy zapewni pas lub krążek filcowy, inne tarcza polerska bawełniana, a jeszcze inne – trzpieniówka z filcu. Co ważniejsze, obie funkcje, szlifowania i polerowania, może pełnić jedno narzędzie. Dowodem na to są szlifierki do polerowania. Różnice między poszczególnymi produktami sprowadzają się też do ich przeznaczenia. Inne parametry pracy będzie bowiem miała szlifierka do drewna, a inne szlifierka do betonu czy metalu.

Kątówki, szlifierki do drewna, polerki samochodowe w naszej ofercie

Asortyment, który proponujemy w naszym sklepie, obejmuje różne typy maszyn do końcowego wykańczania powierzchni. W sprzedaży mamy szlifierki kątowe, które wyposażone w odpowiednią tarczę mogą też służyć do przecinania materiałów. Polecamy też szlifierki mimośrodowe, w których cała powierzchnia robocza przylega do materiału. Umożliwiają one czyszczenie, szlifowanie i polerowanie dużych płaszczyzn, a także małych elementów konstrukcji budowlanych czy meblowych. Poszczególne modele różnią się też wielkością. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się, czy lepszym wyborem do wykonywanych prac będzie szlifierka kątowa duża czy mała. Oferta naszego sklepu obejmuje między innymi kątówki w różnych konfiguracjach z akumulatorem o małej i dużej pojemności. Polecamy też mimośrodowe szlifierki do drewna, idealne dla pracowni stolarskich produkujących meble czy okna i drzwi, oraz szlifierki proste, odpowiednie do bardziej precyzyjnych prac. Każda kątówka, satyniarka czy szlifierka ręczna w naszej ofercie pochodzi od sprawdzonego producenta. Są wśród nich marki takie jak Milwaukee, Fein, Cedrus czy Flex, cieszące się na rynku dużym powodzeniem. Zróżnicowana jest też gama cenowa naszych produktów, od tanich maszyn do warsztatów domowych za kilkaset złotych, po wysokiej klasy profesjonalny sprzęt.

pixel