Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pilarki akumulatorowe

( ilość produktów: 11 )

Pilarka akumulatorowa to doskonałe rozwiązanie do amatorskiej pielęgnacji ogrodu. W przeciwieństwie do pił spalinowych jest ekologiczna, gdyż nie emituje spalin podczas pracy silnika. Ma to duże znaczenie dla osób, które cenią komfort pracy w naturalnym środowisku. Ponadto silnik akumulatorowy nie wymaga uzupełniania paliwa, co z kolei jest czynnością brudną, wymaga czasu i wkładu pracy oraz dysponowania zapasem benzyny. Pilarki akumulatorowe wymagają wprawdzie ładowania akumulatora, ale ten proces przebiega samoczynnie po podpięciu do źródła zasilania.

Piły akumulatorowe mają też przewagę nad urządzeniami elektrycznymi zasilanymi z gniazdka. Brak kabla elektrycznego sprawia, że można z nich korzystać niemal wszędzie, w czasie przewidzianym dla żywotności baterii. Pozwala to na pracę nie tylko w odległych zakątkach ogrodu, ale również na niezagospodarowanej działce, w lesie i w każdym innym miejscu, w którym nie ma dostępu do sieci energetycznej. Dzięki swoim rozmiarom piła akumulatorowa do gałęzi bez problemu zmieści się w bagażniku samochodu.

Do cięcia gałęzi i małych drzew

Pilarki akumulatorowe różnią się wydajnością i pojemnością baterii. Dlatego przed zakupem warto dokładnie sprawdzić parametry modelu, aby być wystarczająco wydajny i odpowiedni do planowanych prac. Większość modeli zasilanych z akumulatora jest dedykowana pracom ogrodniczym, a w szczególności przycinaniu gałęzi drzew. Wydajniejszymi urządzeniami można też ścinać niewielkie drzewa lub rozdrabniać materiał roślinny na potrzeby suszenia czy palenia w kominku.

Na sprawne i szybkie wykonywanie prac ogrodowych pozwala tylko odpowiednio dobrana piła akumulatorowa do gałęzi. Różnice pomiędzy parametrami są spore. Decydują o tym np. typ i moc silnika, pojemność akumulatora czy napięcie zasilania. W asortymencie mamy piły akumulatorowe, których czas pracy wynosi 15 lub 40 minut. Są to modele zasilane prądem o napięciu 24, 48 i 80 V.  Istotną cechą jest też długość prowadnicy, która warunkuje wielkość przecinanych elementów.

Ciche i wydajne pilarki akumulatorowe

Piły akumulatorowe wyróżniają się wydajną pracą oraz niskim poziomem hałasu. Przykładowo urządzenie marki Stiga SC generuje jedynie 103 dB(A) podczas gdy podobne pilarki spalinowe osiągają wartości 111-112 dB(A). Takie cechy pilarek sprawiają, że nie tylko są one bardziej komfortowe użytkowaniu, ale też mniej uciążliwe dla sąsiadów. Mają też mniejszy wpływ na okoliczną faunę, a w szczególności na stałych mieszkańców ogrodów – ptaki. Dlatego też pilarka akumulatorowa sprawdzi się podczas pracy w naturalnym otoczeniu, np. w pobliżu lasu.

Pilarki akumulatorowe do gałęzi, które oferujemy to modele znanej i sprawdzonej firmy, która specjalizuje się w produkcji narzędzi ogrodniczych już od ponad 80 lat. Dlatego są one solidnie wykonane z trwałych materiałów oraz wyposażone w różne nowoczesne rozwiązania techniczne. Zaliczają się do nich między innymi system antywibracyjny oraz zabezpieczenie przed przeciążeniem. Pilarki akumulatorowe polecamy wszystkim ogrodnikom amatorom oraz właścicielom domów, którzy lubią dbać o porządek w ich otoczeniu.

pixel