Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pilarki spalinowe

( ilość produktów: 25 )

Piła łańcuchowa jest elektronarzędziem, które powinno się znaleźć w wyposażeniu każdego ogrodnika. Jest niezastąpiona podczas corocznej, sezonowej wycinki gałęzi, której celem jest prześwietlenie drzew. Przerzedzanie mocno zagęszczonych koron nie tylko chroni je przed rozprzestrzenianiem się chorób, ale też eliminuje szkodniki, które lubią ciemne i wilgotne miejsca. Pilarki łańcuchowe spalinowe przydają się też podczas urządzania ogrodu, a w szczególności przy budowie altan, pergoli innych elementów małej architektury.

W przeciwieństwie do pilarek elektrycznych pilarka spalinowa ma cenną zaletą, jaką jest zasilanie bez pośrednictwa kabla elektrycznego. W efekcie nie wymaga dostępu do gniazdka i może być użytkowana w dużej odległości od zabudowań. Jest to doskonałe rozwiązanie w dużych ogrodach, parkach oraz wszędzie tam gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej. Piły spalinowe są też tanie w eksploatacji, a nowoczesne modele marek takich jak Stiga czy AL-KO pomimo dodatkowego zbiornika charakteryzują się stosunkowo niewielkim ciężarem.

Kluczowe parametry pilarek spalinowych

Najistotniejszym parametrem wszystkich pilarek spalinowych jest moc silnika. Jednostki napędowe zasilane paliwem wyróżniają się mocą wyrażoną w koniach mechanicznych oraz pojemności skokowej silnika. Wśród modeli Stiga znalazły się pilarki łańcuchowe spalinowe o mocy od 0,95 do 3,1 KM. Z kolei wśród modeli AL-KO można wyprać urządzenia z silnikiem od 1,6 do 6,4 KM. Ostatni model jest przeznaczony do wykonywania cięższych prac, dlatego jest polecany profesjonalistom.

Piły spalinowe charakteryzują się też długością łańcucha (prowadnicy). Ten parametr wskazuje zasięg elementu tnącego, dzięki czemu można dobrać urządzenie do wielkości przecinanych kawałków drewna. Im dłuższy łańcuch czy jego prowadnica, tym większe pnie czy gałęzie można przecinać za pomocą urządzenia. Kompaktowa piła spalinowa dla amatorów jest wyposażona w prowadnicę o długości 10 cali, a model profesjonalny – w prowadnicę 18-calową. Wybierając pilarkę spalinową warto też zwrócić uwagę na pojemność zbiornika paliwa, typ i prędkość łańcucha, poziom wibracji oraz poziom hałasu.

Do prac w ogrodzie i prac specjalistycznych

Piła spalinowa znajduje zastosowanie w szerokim zakresie prac różnego typu, wymagających cięcia drewna. Jej standardowym przeznaczeniem jest pielęgnacja ogrodu, w którym mniejsze model wykorzystuje się do wspomnianego wcześniej prześwietlania drzew. Nie są to jedyne prace ogrodowe, przy których przydaje się to urządzenie. Pilarki spalinowe przydają się też tam, gdzie korzysta się z kominka lub pieca wolnostojącego opalanego drewnem. Pozwalają na przygotowanie surowego materiału do suszenia.

Pilarka spalinowa znajduje też szerokie zastosowanie poza ogrodnictwem. Używają jej leśnicy, pracownicy budowlani, cieśle, konstruktorzy dachów, małej architektury, a także domów drewnianych i mebli. W naszym sklepie znalazły się modele o szerokim zakresie mocy silnika, różnej długości łańcucha i prowadnicy, wyposażone w dodatkowe usprawnienia takie jak np. system antywibracyjny. W asortymencie wybierzesz zarówno modele dla amatorów jak i dla profesjonalistów.

pixel