Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ciągniki jednoosiowe ogrodnicze

( ilość produktów: 11 )

Regularne i efektywne dbanie o teren zielony wymaga nierzadko wiedzy ogrodniczej i dobrego sprzętu. Szczególnie jeśli wielkość pola rolniczego, łąki czy ogrodu są ponad przeciętne. Dobrze zatem zaopatrzyć się w sprzęt, który będzie multi-funkcjonalny i pomoże w utrzymaniu porządku oraz jakości gleby. Traktorek jednoosiowy może być idealnym rozwiązaniem do różnych zadań ogrodniczych i nie tylko. Duża moc silnika i możliwość przystawek osprzętów gwarantuje szybką i dokładną pracę na wielu płaszczyznach związanych z dbaniem o teren.

Duża moc i szerokie zastosowanie ciągników jednoosiowych

Ciągnik jednoosiowy charakteryzuje się nieskomplikowaną budową i działaniem. Jego konstrukcja składa się zwykle z silnika, skrzyni biegów i jednoosiowego układu jezdnego. Dodatkowo niektóre modele wyposażone są w przekładnię hydrostatyczną i wspomaganie kierownicy. Warto też zwrócić uwagę na zazwyczaj pojemny bak paliwa oraz duży korek szyjki wlewu. Wszystko po to, by prowadzenie nie sprawiało kłopotów i maszyna była w stanie pracować przez długi czas. Moc silnika waha się od 5,5 do nawet 22 KM. W traktorkach jednoosiowych zamontowane są również biegi, by w razie potrzeby zredukować obroty. Tak przystosowany ciągnik jednoosiowy często wykorzystywany jest przy przygotowaniu gleby pod siew, do koszenia trawnika, orki, bronowania, wertykulacji czy aeracji. Należy również wspomnieć, że zamiatanie bądź odśnieżanie też nie stanowi dla tej maszyny żadnego problemu.

Możliwości współpracy z szeroką gamą osprzętu

Praktycznie każda marka produkująca tego rodzaju urządzenia ma w swojej ofercie ciągniki jednoosiowe z osprzętem, który można prosto zamontować. Do takiego osprzętu należą: glebogryzarki, odśnieżarki, zamiatarki, kosiarki rotacyjne, listwowe i mielące, obsypniki czy aeratory. Niektóre modele w dodatkowym wyposażeniu uwzględniają sadzarkę do ziemniaków, kopaczki do warzyw, pług czy przyczepkę. Jak widać, multi-funkcjonalność traktora jednoosiowego pozwala na wykonanie większości prac rolniczo-ogrodowych. Co więcej, plusem jest dużo niższy koszt zakupu akcesoriów, aniżeli osobnych sprzętów przeznaczonych do jednej, konkretnej czynności.

Szeroka oferta ciągników jednoosiowych

Na rynku dostępnych jest wiele marek ciągników. Najbardziej popularne to Eurosystems – model MNF 502, P55 i P70, Honda, Stiga oraz Solo by AL-KO. Ich twórcami są tacy renomowani producenci jak Eurosystems, Honda, Stiga, Agria i Weima. Również pod względem ceny każdy znajdzie coś dla siebie. Najtańsze ciągniki jednoosiowe można nabyć już za 2000 zł. Jednak jeśli ktoś szuka traktorka z górnej półki, możne znaleźć oferty opiewające na ponad 15 000 zł. Wszystko zależy od mocy i producenta silnika, ilości potrzebnego, dodatkowego osprzętu czy innych parametrów dotyczących pracy i wydajności ciągnika. Szeroki asortyment tego rodzaju sprzętu znaleźć można miedzy innymi w naszym sklepie – zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Warto zatem rozważyć zakup traktorka jednoosiowego i ułatwić sobie dbanie o swój teren bez względu na jego powierzchnię. Tym jednym urządzeniem będzie można wykonać większość prac ogrodniczo-rolniczych oraz sprzątających i zrobić to efektywnie, a także w krótkim czasie.

pixel