Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Opryskiwacze sadownicze

( ilość produktów: 50 )

Sadownictwo jest jedną z dziedzin uprawy roślin na potrzeby konsumpcji i przetwórstwa. Drzewa owocowe są też sadzone w przydomowych ogrodach i na działkach, gdzie starannie pielęgnowane pozwalają delektować się smakiem własnych śliwek, jabłek czy wiśni. Zanim jednak trafią na stół czy do słoika muszą przetrwać cały cykl, od kwitnienia do pełnej dojrzałości owoców. Zagrożeniem dla upraw sadowniczych są różne choroby i szkodniki, które mogą zniszczyć nawet 100% plonów. Dlatego do ich ochrony stosuje się opryski.

Opryskiwacze sadownicze to jedna z grup produktów, które oferujemy zarówno profesjonalnym hodowcom, jak i ogrodnikom-amatorom. Na szerokie zastosowanie tych produktów pozwala ich duża różnorodność. W asortymencie mamy modele ze zbiornikiem o pojemności zarówno 12 jak i 20 litrów. Opryskiwacz sadowniczy jest urządzeniem, ciśnieniowym, które wyrzucają przez dyszę mgiełkę substancji na znaczne odległości. Dlatego bez problemu można nią zabezpieczyć nawet wysokie i rozłożyste korony drzew.

Opryskiwacze spalinowe i akumulatorowe

Opryskiwacze sadownicze rozpylają substancje chemiczne lub oparte na składnikach naturalnych za pomocą wytworzonego ciśnienia. Aby było możliwe jego uzyskanie jest konieczne odpowiednie źródło zasilania. W urządzeniach, które oferują firmy Milwaukee, Cedrus czy Hortmasz są montowane dwa typy silników – spalinowe lub elektryczne (akumulatorowe). Podobnie, jak w przypadku innych urządzeń ogrodowych, opryskiwacz sadowniczy zasilany akumulatorem pracuje ciszej i nie emituje spalin. Dlatego dobrze się sprawdza w opryskach drzew ogrodowych, w pobliżu budynków mieszkalnych.

Zarówno opryskiwacze sadownicze elektryczne jak i zasilane silnikiem benzynowym różnią się mocą, a w efekcie także wydajnością. Polecany przez nas do profesjonalnych upraw, włoski opryskiwacz spalinowy Cifarelli M1200 jest wyposażony w silnik o pojemności 77 cm³ i mocy 5 KM. Uzupełniony 17-litrowym zbiornikiem doskonale sprawdzi się podczas oprysków w dużych sadach. Ogrodnikom amatorom proponujmy modele plecakowe Solo o stosunkowo małej wadze 4,5 kg.

Opryskiwacze zawieszane

Opryskiwacze sadownicze są przeznaczone do przenoszenia i rozpylania różnych substancji na dużych powierzchniach. Pojemne zbiorniki wypełnione cieczą, zbiorniki z paliwem, silnik oraz inne elementy konstrukcyjne składają się na dużą masę. Przenoszenie takiego urządzenia jest problematyczne i szybko powoduje zmęczenie. Dlatego w ofercie mamy zarówno opryskiwacz sadowniczy zawieszany, jak i plecakowy. Modele tego typu można umieszczać na ramionach na specjalnych szelkach lub mocować na niewielkich traktorkach sadowniczych czy innych pojazdach.

Poza pojemnością zbiornika i typem silnika do cech opryskiwaczy sadowniczych zalicza się też ciśnienie rozpylanego płynu. W mniejszych modelach osiąga ono wartość około 6 barów. W wydajnych modelach takich jak SOLO 433 H ciśnienie robocze może osiągać nawet 30 barów. Im jest ono większe tym dalej i szybciej jest rozpylana ciecz. W wymienionym modelu maksymalna wydajność wynosi 2,4 l/min.

Opryskiwacze ogrodowe wyposażone w innowacyjne rozwiązania

Opryskiwacze ogrodowe z naszej oferty to produkty zaprojektowane tak, by zapewniały jak największy komfort i wydajność podczas pracy. W ich skład wchodzi przede wszystkim lanca z dyszą regulowaną, której długość można dostosować do aktualnie wykonywanych zadań. Niektóre modele mają też specjalną pompkę wspomagającą, pozwalającą na szybkie zwiększenie zasięgu padania kropli w trakcie aplikacji preparatu. Zbiorniki w dostępnych opryskiwaczach zwykle są przezroczyste, co pozwala na kontrolowanie poziomu cieczy. Niektóre urządzenia wyposażono też w blokadę przycisku, dzięki czemu użytkownik nie musi wciskać go przez cały czas. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku prac, które trwają co najmniej kilkanaście minut. W nowoczesnych sprzętach można też modyfikować wielkość kropli, co wpływa na ilość aplikowanej substancji.

Wygoda korzystania z opryskiwaczy ogrodowych

Opryskiwacze ogrodowe wyposaża się w rozwiązania, które odciążają pracowników podczas pracy. Mowa tu nie tylko o systemach blokujących przycisk, lecz także budowie ułatwiającej korzystanie z produktu bez obciążania dłoni. Głowice można bardzo szybko odkręcić w celu napełnienia cieczą. Użytkownik korzysta z urządzenia w sposób bezpieczny – element aplikujący płyn jest na tyle długi, że umożliwia pracę bez ryzyka zmoczenia ciała i ubrań.

Jakie środki można aplikować z użyciem opryskiwaczy?

Opryskiwacze ogrodowe znajdują zastosowanie podczas różnych prac, które mają na celu zwalczyć konkretne szkodniki pojawiające się w sadach czy przydomowych ogrodach. Można korzystać z nich w trakcie aplikowania środków zasadowych czy alkoholowych. Urządzenia do opryskiwania są projektowane w taki sposób, by były odporne na działanie znajdujących się w nich substancji. Mowa tu o chemikaliach i silnych detergentach, które znajdują zastosowanie w przemyśle. Współczesny sprzęt wyposaża się w wytrzymałe zbiorniki ciśnieniowe i stalowe lance. Materiał zastosowany w konstrukcji jest dobierany do przeznaczenia danego urządzenia.

Gdzie stosuje się opryskiwacze ogrodowe?

Opryskiwacz ogrodowy to maszyna ciesząca się dużą popularnością zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Wykorzystuje się ją w ogrodach, na niewielkich uprawach i w sadach. Urządzenia te mogą być stosowane również w celach, które nie są związane z pielęgnacją roślinności. Pojawiają się w firmach zajmujących się detailingiem samochodów, na myjniach, w warsztatach oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest aplikowanie środków myjących, dezynfekujących lub powierzchniowo czynnych z dużą wydajnością. Za pomocą opryskiwaczy można również przeprowadzać dezynsekcję i deratyzację, czyli czynności mające na celu pozbycie się owadów lub gryzoni z budynku. Urządzenia te są też wykorzystywane do likwidacji skażeń i utrzymania porządku w zakładach pracy. Na rynku znaleźć można takie produkty w różnych wariantach, co pozwala na dopasowanie ich budowy i parametrów technicznych do wykonywanych prac.

Opryskiwacze ręczne i akumulatorowe

W naszym asortymencie znajdziesz opryskiwacz ręczny i akumulatorowy. Wybór odpowiedniego produktu zależy przede wszystkim od tego, jakie prace planujesz przeprowadzić z jego użyciem. W przypadku mniejszych terenów korzysta się z urządzeń ręcznych, które są zdecydowanie tańsze. Tam, gdzie obszar wymagający oprysku jest większy, warto postawić na sprzęt akumulatorowy. Takie urządzenie samodzielnie dozuje środki dezynfekujące lub ochrony roślin. Modele z silnikiem elektrycznym są chętnie wybierane także przez profesjonalne firmy zajmujące się pielęgnacją zieleni, deratyzacją i dezynsekcją, dezynfekcją i utrzymaniem porządku. Taki sprzęt działa bowiem znacznie wydajniej, jednocześnie pozwalając na zmniejszenie nakładu pracy ludzkiej. W domach najczęściej stosuje się opryskiwacze ręczne, które są zdecydowanie tańsze. Zwykle mają też mniejszą masę. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni opryskiwacz ogrodowy do Twoich potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

pixel