Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Łuparki do drewna

( ilość produktów: 19 )

Ręczne łupanie drewna wiąże się z ogromem pracy. Jest to zadanie nie tylko męczące fizycznie, ale i pracochłonne. Tym bardziej jeśli w grę wchodzi spora ilość materiału roboczego. Na szczęście rozwój technologii umożliwił stworzenie idealnego narzędzia, dzięki któremu w łatwy sposób możemy rozdrabniać nawet sporej wielkości pnie czy gałęzie. Chodzi oczywiście o łuparki do drewna, które sprawiają, że ten rodzaj pracy przestaje być dla nas dużym wyzwaniem.

Zasadniczo istnieją trzy rodzaje łuparek do drewna: hydrauliczne, świdrowe i kinetyczne. Te pierwsze mogą być napędzane silnikiem spalinowym lub elektrycznym. Łuparki świdrowe posiadają świder, który pełni też rolę klina. Ich konstrukcja jest nieco lżejsza, a rozłupywanie drewna odbywa się poprzez ruch obrotowy świdra. Te ostatnie zaś, są napędzane systemem kół zamachowych. Najbardziej zaawansowaną formą łuparek są łuparki hydrauliczne, posiadające sporą siłę nacisku, dzięki czemu są w stanie rozłupywać większe kawałki materiału.

Łuparki hydrauliczne i elektryczne


Łuparki hydrauliczne z napędem elektrycznym lub spalinowym to profesjonalne urządzenia zapewniające moc nacisku od 5 t do nawet 25 t. Tak duża moc robocza pozwala na łupanie drewna o sporych średnicach. Jedyną ich wadą może być nieco wydłużony czas pracy. Jest to związane z ich skomplikowaną konstrukcją. To urządzenie posiada bowiem, oprócz wspomnianego wyżej silnika, siłownik, pompę hydrauliczną, a także klin rozłupujący kawałki drewna. Zastosowanie łuparek tego typu jest uzależnione od ich parametrów, głównie siły nacisku. Są dzięki temu wszechstronne i doskonale sprawdzają się podczas prac takich jak łupanie drewna na opał, prace porządkowe w ogrodzie, a także jako profesjonalne narzędzie używane np. w tartakach.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie łuparki hydrauliczne napędzane zarówno prądem elektrycznym jak i silnikiem spalinowym. Każdy z naszych produktów charakteryzuje się niezawodnością działania. Nasze urządzenia posiadają zróżnicowane parametry, dlatego każdy znajdzie tutaj urządzenie dostosowane do swoich potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

pixel