Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Koparka łańcuchowa

( ilość produktów: 4 )

Aranżacja i utrzymanie ogrodu wymagają wykonania wielu prac, począwszy od przygotowania gleby i sadzenia roślin po układanie różnych instalacji. Trudno wyobrazić sobie dbanie o zieleń bez stałego dostępu do wody. Im większa przestrzeń, jaką zajmują rabaty i drzewa, tym więcej czasu trzeba poświęcić na podlewanie. Dlatego warto pomyśleć o stałym systemie nawadniania. W realizacji prac ziemnych z pewnością niezastąpiona będzie koparka łańcuchowa.

To niewielkie, ale bardzo praktyczne urządzenie ma wbudowany specjalny ślimak, który budowa i sposobem działania przypomina piłę łańcuchową. Różnice sprowadzają się do wielkości zębów ślimaka oraz szybkości ich przesuwu. Podczas przemieszczana urządzenia zęby przesuwają się i zgarniają ziemię pozostawiając rów o szerokości około 100 mm i głębokości około 300 mm. Koparka ręczna jest wygodna w prowadzeniu, a wykonanie wykopu pod rurę wodociągową nie wymaga prawie żadnego wysiłku.

Koparka do układania przewodów i rur

Koparki łańcuchowe są prostymi w obsłudze urządzeniami, które doskonale zastąpią człowieka, eliminując potrzebę żmudnego i czasochłonnego kopania za pomocą łopaty. Przygotowanie wykopu pod kable elektryczne czy rurki jest też znacznie szybsze. Parametry wykopu są taki, że wystarczy tylko jeden przejazd, aby utworzyć wgłębienie do ułożenia instalacji elektrycznej oświetlenia ogrodowego. Koparka ręczna sprawdza się też przy budowie instalacji nawadniającej czy podczas doprowadzania wody do basenu, fontanny czy domku letniskowego.

Koparka łańcuchowa wyróżnia się wysoką wytrzymałością oraz estetycznym i trwałym wykończeniem metodą malowania proszkowego. Urządzenia tego typu są odporne na korozję i doskonale sobie radzą w warunkach terenowych. Silnik spalinowy marki Honda o pojemności 163 cm3 cm³ zagwarantuje moc niezbędną do pokonania nawet zwartej i mocno utwardzonej warstwy gruntu. Koparki wyposażone w sześciolitrowy zbiornik paliwa mogą pracować bez przerwy przez kilka godzin. Prowadzenie po nierównym podłożu ułatwiają też duże, bieżnikowane koła.

pixel