Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kominki elektryczne

( ilość produktów: 31 )

Kominki elektryczne - to wygodna alternatywa dla tradycyjnego paleniska i ciekawe rozwiązanie do mieszkania w bloku i w domu. Trudno wyobrazić sobie przytulny i wygodny salon bez uroczego kominka, obecnie można zdecydować się na nowoczesne rozwiązanie i wzbogacić dekorację wnętrza o kominek elektryczny. Można go postawić w dowolnym miejscu, bo nie wymaga podłączenia do przewodów spalinowych ani wentylacyjnych. Ich instalacja i montaż jest bardzo prosty, a obsługa bezpieczna i wygodna - wystarczy ustawić je w dowolnie wybranym miejscu i podłączyć do gniazda elektrycznego, by natychmiast móc cieszyć się widokiem płonących polan. Nie trzeba sprzątać podłogi obok nich, ani wybierać popiołu. Dodatkową zaleta jest taka, że kominek elektryczny może służyć do ogrzewania pomieszczenia.

Nowoczesne kominki elektryczne led

Kominki elektryczne LED zasilane się prądem zmiennym o napięciu znamionowym 230 V. Ich moc wynosi 1-2 kW, a pobór prądu na efekt płomieni wynosi 200-400 W dla halogenów, a w przypadku LED-ów nawet tylko 15-30 W. W nowoczesnych instalacjach z LED-ami koszt 1 godziny pracy efektu świetlnego zwykle wynosi kilkanaście gr/h. Efekt płomieni w kominku elektrycznym jest niezależny od funkcji grzania. Niektóre kominki elektryczne mogą pełnić także funkcję termowentylatora i ogrzewać pomieszczenia. Elektryczne kominki bez funkcji ogrzewania pozwalają stworzyć iluzję płonącego drewna, nastrojowo rozświetlają wnętrze, wprowadzają atmosferę przytulności i intymności. W kominkach elektrycznych stosuje się oświetlenie halogenowe lub ledowe, które jest energooszczędne, a przy tym płomienie mogą mieć różną barwę i kilkustopniową regulację jasności płomieni. Odpowiednio podświetlone wyglądają jak naturalne palenisko. Bardzo efektownie wygląda kominek elektryczny wykończony tak jak prawdziwy z polanami drewna, przestrzennym efektem płomienia świetlnego oraz dymu. Można go wyposażyć w urządzenie imitujące trzaski płonącego drewna, a we wnętrzu kominka mogą znajdować się imitacje polan drewna, dekoracyjne kamienie czy bryły węgla. 

Wybierz kominek elektryczny w wersji narożnej, naściennej lub wolnostojącej

Kominki elektryczne oferowane są w różnym stylu i dają wiele możliwości aranżacji wnętrza. Można w nich bezpiecznie podziwiać różne efekty świetlne: płomieni, żaru lub linii świetlnych. Do obudowy stosuje się  najróżniejsze materiały w różnych kolorach, mogą to być obudowy stalowe, szklane lub ceramiczne jak również wiele gatunków drewna np. dąb, orzech czy sosna. W naszej ofercie są kominki w różnych wymiarach i wykończeniach, mogą być duże i małe, tradycyjne i nowoczesne w wielu wersjach:

  • kominki elektryczne do zabudowy
  • kominki elektryczne wolnostojące
  • kominki elektryczne naścienne lub narożne
  • wkłady kominkowe z obudową
  • wkłady kominkowe do zabudowy
  • z szybą frontową lub z boczną

Nowoczesne kominki elektryczne są bardzo zaawansowane technologicznie i oprócz efektu wizualnego posiadają funkcję grzania ponadto mają termowentylator z grzałką, regulatorem mocy, termostatem, zabezpieczeniem przeciw przegrzaniu, multifunkcyjny pilot i często również programator czasowy. Wszelkie nastawy można wprowadzić na elektronicznym wyświetlaczu albo wykorzystując wielofunkcyjny pilot zdalnego sterowania. Kominek o mocy 2 kW wystarczy do ogrzania około 20 m2 pomieszczenia. Jest to orientacyjna wielkość – rzeczywista zależy od zapotrzebowania na ciepło do ogrzewania, które w nowych, dobrze ocieplonych budynkach wynosi 60-70 W/m2, a w starych, nieocieplonych może dochodzić nawet do 150-200 W/m2. Ilość ciepła, jaką dostarcza kominek elektryczny, można regulować. Kominki elektryczne są rozwiązaniem komfortowym i prostym w obsłudze. 

pixel