Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Roboty koszące i kosiarki automatyczne

( ilość produktów: 29 )

Systematyczne koszenie trawy co kilka tygodni jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, niezbędnym do utrzymania pięknego trawnika. Im większy jest teren zielony, tym trudniej wykonać tę pracę i trzeba więcej czasu na nią poświęcić. Dlatego niezbędnym wyposażeniem każącego ogrodnika, właściciela domu z terenem zielonym czy osoby odpowiedzialnej za utrzymanie zieleni jest dobra kosiarka automatyczna. Urządzenia z tej kategorii różnią się kilkoma parametrami, co pozwala na ich dopasowanie do potrzeb użytkownika. Cechy takie jak wydajność czy szerokość koszenia mogą być dobrane do powierzchni trawnika.

Odpowiednio dobrana automatyczna kosiarka do trawy zagwarantuje, że zarówno pielęgnacja dużego terenu zielonego, jak i niewielkiego trawnika o skomplikowanym kształcie będzie równie łatwa i bezproblemowa. Samodzielny robot koszący, który nie wymaga obsługi, jest idealnym rozwiązaniem dla ceniących komfort i zapracowanych. Maszyna akumulatorowa jest przystosowana do pielęgnacji trawników o powierzchni nawet 800 m2. Jest też wyposażona w przydatne funkcje takie jak czujnik deszczu czy samodzielne doładowanie.

Bezpieczeństwo i wygoda koszenia trawy

Asortyment naszego sklepu obejmuje kosiarki automatyczne i roboty koszące zasilane akumulatorowo. Takie modele łączą w sobie wiele zalet. Z jednej strony są ekologiczne, gdyż ich silniki nie emitują spalin. Ponadto, automatyczna kosiarka do trawy nie wymaga podłączenia do gniazdka elektrycznego. W efekcie może być wykorzystana do pielęgnacji trawników ulokowanych w dużej odległości od zabudowań. O wygodzie koszenia trawy decyduje też samodzielna praca urządzeń. Nie wymagają one obecności operatora, a po wykonaniu zadania same wracają do stacji dokującej.

Każda oferowana kosiarka robot jest wyposażona w rozwiązania, które gwarantują bezpieczeństwo jej użytkowania. Ostrza tnące są osłonięte specjalną obudową, dzięki czemu użytkownik nie jest narażony na zranienie. Konstrukcja chroni też przed przypadkowym uruchomieniem np. podczas czyszczenia noży. Niemal każdy robot do koszenia trawy czy kosiarka automatyczna są też wyposażone w systemy regulacji, które pozwalają np. na dostosowanie położenia noży do planowanej wysokości cięcia. Standardowy czas pracy takich modeli wynosi około 1 godziny.

Ciche i niezauważalne kosiarki automatyczne

W naszym asortymencie znajdziesz automatyczne kosiarki do trawy oraz roboty koszące do pielęgnacji każdego trawnika. Oferujemy nowoczesne, akumulatorowe modele Stiga, które charakteryzują się wyjątkowo cichą pracą. Dzięki temu mogą być wykorzystywane o każdej porze dnia, bez zakłócania spokoju domowników czy sąsiadów. W sprzedaży mamy też nowoczesne roboty koszące Honda, Stihl, Cramer, Cedrus i inne w szerokim zakresie wydajności i przedziale cenowym. Najtańszy model robota koszącego firmy Cedrus można kupić już od 2 599zł.

Roboty koszące są innowacyjnym rozwiązaniem, które stanowi przykład kolejnego kroku w przód w dziedzinie technologii produkcji maszyn ogrodniczych. Nie tylko same pracują, ale też kontrolują otoczenie i są bardzo precyzyjne. Czujnik deszczu, funkcja wjeżdżania w wąskie przejścia, kontrola stanu baterii i automatyczny powrót do stacji dokującej, to tylko kilka przykładów ich możliwości. Dzięki specjalnej konstrukcji kosiarka robot może też pracować na powierzchniach o niewielkim nachyleniu.

pixel