Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ODŚNIEŻARKI

( ilość produktów: 19 )

Zimowe opady śniegu mogą być poważnym utrudnieniem w przemieszczaniu się ludzi i pojazdów. Zbita, śliska pokrywa stanowi też zagrożenie dla przechodniów, stwarzając ryzyko upadku. Im więcej białego puchu zalega na ścieżkach i im bardziej jest od zmarznięty, tym trudniejsze jest jego usunięcie. Dlatego tak ważne jest systematyczne odśnieżanie za pomocą wygodnego i prostego w obsłudze sprzętu. Z pewnością jest nim odśnieżarka spalinowa z napędem. Urządzenie tego typu jest wyposażone w silnik uruchamiany elektrycznie, dzięki czemu start maszyny jest bezproblemowy nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Nowoczesne odśnieżarki do śniegu są wyposażone w układ jezdny na kołach lub gąsienicach. Te drugie mogą być wykorzystywane do oczyszczania chodników, placów i parkingów nawet po kilku dniach nieustannych opadów. Natomiast wszędzie tam, gdzie trzeba oczyścić dużą przestrzeń rozwiązaniem jest pług śnieżny z samodzielnym napędem. Wydajne modele marki Honda są zasilane silnikiem o mocy 9,5 KM. Wbudowana w konstrukcję dmuchawa do śniegu odrzuca zebrany puch na odległość 21 m.

Dmuchawy i pługi śnieżne

Dmuchawy do śniegu i pługi śnieżne są maszynami przeznaczonymi do oczyszczania wąskich ścieżek i chodników w parkach czy przed budynkami, jak i  większych placów. Poszczególne odśnieżarki różnią się kilkoma parametrami, które pozwalają na dopasowanie urządzenia do konkretnych potrzeb. Ze względu na napęd spalinowy pług śnieżny o dużej wydajności jest zbędny przy potrzebie odśnieżania podjazdu przed domem. Koszt jego eksploatacji przekraczałby spodziewane korzyści. Z kolei niewielka, zasilana akumulatorem dmuchawa do śniegu Stiga o wydajności 1-6 m z pewnością lepiej się sprawdzi w sąsiedztwie domu niż na firmowym parkingu. Za takim wykorzystaniem przemawia też szerokość wirnika, który usuwa śnieg ze ścieżki o szerokości około 50 cm.

Alternatywą dla elektrycznej dmuchawy jest pług śnieżny Honda HSM, w którym szerokość zbieraka wynosi 920 mm, a wydajność to około 92 t/h. Zaletą urządzenia jest też napęd hybrydowy ze wspomnianym wcześniej elektrycznym rozruchem. Maszyna jest też wyposażona w komputer pokładowy, który odpowiada za dostosowywanie pracy odśnieżarki do panujących warunków

Odśnieżarki z napędem

Odśnieżarka spalinowa z napędem jest dostępna w naszym asortymencie w wielu wariantach. Poszczególne modele różnią się parametrami takimi jak moc silnika, wydajność, odległość, na jaką wyrzucają zebrany śnieg czy też szerokość zbieraka. Profesjonalne odśnieżarki z napędem są też wyposażone w specjalny system kruszenia i zrywania zamarzniętego śniegu, a nawet lodu. Dlatego doskonale sprawdzają się na utwardzonych, nieoczyszczanych przez wiele dni powierzchniach. Charakteryzują się też łatwą obsługą i wygodnym prowadzeniem oraz nie wymagają przeszkolenia operatora.

W asortymencie mamy odśnieżarki do śniegu Stiga i Honda, przeznaczone do obsługi ręcznej i z samodzielnym napędem. Wszystkie modele są wytrzymałe, dlatego zapewnią wsparcie przy zimowym sprzątaniu przez wiele lat. Są niezbędnym wyposażeniem każdego właściciela domu jednorodzinnego, jak i firmy.

pixel