Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

NAGRZEWNICE POWIETRZA

( ilość produktów: 66 )

Nagrzewnice to urządzenia generujące ciepłe powietrze za pomocą różnych wymienników ciepła. Służą do efektywnego ogrzewania dużych powierzchni w krótkim czasie. Wykorzystywane są zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Mobilne nagrzewnice nadają się do zastosowania tymczasowego lub jako stałe rozwiązanie grzewcze. Cechują się bezpieczeństwem użytkowania, łatwością obsługi i wysoką wydajnością.

Sprawdzą się na budowie

Zaletą nagrzewnic powietrza jest możliwość szybkiego uzyskania pożądanej temperatury, co ułatwia osuszanie. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w budownictwie, gdzie znajdują szerokie zastosowanie w pracy na otwartej przestrzeni, budowie w stanie surowym lub podczas remontu wnętrza obiektu. Ogrzewacze powietrza służą między innymi do osuszania ścian, fundamentów, tynków i gładzi. Ponadto zapewniają komfortowe warunki pracy robotnikom.

Nagrzewnice budowlane wykorzystywane są także poza placami budowy. Mogą służyć do ogrzewania mieszkań, domów, biur, ale także wszelkiego rodzaju obiektów przemysłowych, czyli hal produkcyjnych, magazynów, warsztatów, garaży, lakierni czy stolarni. Jest to najlepszy sposób na ogrzewanie, ponieważ nie wymaga montażu instalacji grzewczej lub konieczność modernizacji danego pomieszczenia.

Jak dobrać odpowiedni rodzaj urządzenia?

W sklepie AGRO-METAL dostępne są różne rodzaje nagrzewnic – elektryczne, gazowe i olejowe (z odprowadzaniem spalin lub bez). Urządzenia różnią się między sobą rodzajem zasilania i paliwa, ale także parametrami technicznymi. Szeroki asortyment pozwala bez problemu dobrać odpowiednią nagrzewnicę powietrza do potrzeb klienta. Przy doborze odpowiedniego urządzenia należy uwzględnić kilka czynników. Przede wszystkim warto sugerować się wydajnością.

Ważna jest też wielkość powierzchni do ogrzania. W małych pomieszczeniach w zupełności wystarczy nagrzewnica elektryczna. Do większych wykorzystywane są urządzenia gazowe lub olejowe. W pomieszczeniach zamkniętych stosuje się nagrzewnice olejowe z odprowadzaniem spalin, zaś w miejscach z odpowiednim przepływem powietrza mogą być użytkowane nagrzewnice olejowe bez odprowadzania spalin.  Kolejny czynnik, który należy uwzględnić przy zakupie nagrzewnicy powietrza, to odpowiednia wentylacja w pomieszczeniu.

Nagrzewnice gazowe i olejowe bez odprowadzania spalin wymagają stałej cyrkulacji powietrza. Ma to na celu zapobieganie gromadzeniu się spalin, które stanowią zagrożenie dla zdrowia osób przebywających we wnętrzu. Warto także określić tryb pracy urządzenia. Do ciągłego działania sprawdzą się nagrzewnice olejowe lub gazowe. Urządzenia elektryczne o mniejszej mocy wykorzystuje się do sporadycznych zastosowań. Ponadto bierze się pod uwagę koszty eksploatacyjne. Najbardziej ekonomiczne w użytkowaniu są nagrzewnice olejowe oraz gazowe.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą wysokiej jakości nagrzewnic powietrza. Dostępne modele wykonane są z najwyższej jakości komponentów i przy użyciu najnowszych technologii. Dzięki temu gwarantują niezawodne działanie przez wiele lat. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

pixel