Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Silniki zaburtowe

( ilość produktów: 29 )

Łodzie stanowią popularny środek transportu wodnego, zarówno praktyczny jak i rekreacyjny. Jednak do odbywania rejsów wymagają odpowiedniego napędu. W mniejszych jednostkach tę funkcję pełnią silniki zaburtowe, które mocą i wydajnością są dostosowane do rodzaju łodzi. Ich możliwości oraz gwarancja sprawności decydują nie tylko o komforcie, ale i o bezpieczeństwie pływania.

Silnik zaburtowy jest urządzeniem o zróżnicowanych parametrach, których staranny dobór do jednostki pływającej stanowi podstawowy warunek sukcesu wyprawy oraz zapewnia spokojne żeglowanie bez niespodzianek. Do najistotniejszych parametrów zaliczają się długość kolumny, moc w koniach mechanicznych, parametry śruby napędowej oraz rodzaj sterowania. Silniki spalinowe do łodzi są też wyposażone w akumulator o określonej pojemności oraz dodatkowe funkcje takie jak np. automatyczna dekompresja, która ułatwia rozruch. Silnik zaburtowy może stanowić napęd główny do łodzi czy pontonu. Może też być wykorzystany jako napęd pomocniczy do większych jednostek żaglowych.

Silniki z długą i krótką kolumną

W ofercie naszego sklepu znajdziesz silniki zaburtowe z krótką lub długą kolumną. Są to produkty znanych marek, takich jak Honda czy Merkury, dostępne w szerokim zakresie mocy od kilku do 150 KM. Wszystkie modele cechują się nowoczesną konstrukcją, oraz rozwiązaniami technicznymi, które gwarantują ich niezawodność w każdych warunkach. Są też ekologiczne i ekonomiczne w eksploatacji ze względu na niskie zużycie paliwa oraz ograniczoną emisję spalin do środowiska.

Każdy silnik spalinowy do łodzi charakteryzuje się też określoną długością kolumny. Jej dobór do konstrukcji jednostki pływającej jest uzależniony od wysokości pawęży, czyli odległości między jej górną krawędzią a kilem. Do łodzi o parametrach tego odcinka od 35 – 41 cm polecamy silniki zaburtowe o krótkiej kolumnie. Do większych – jednostki napędowe z długą kolumną. W asortymencie mamy również elektryczne silniki zaburtowe, specjalne, wodoodporne pokrowce na silnik, przeznaczone do modeli Mercury oraz echosondy.

pixel