Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pompy głębinowe

( ilość produktów: 3 )

Pompy głębinowe

Woda jest niezbędna w każdym gospodarstwie domowym, rolniczym, ogrodniczym, budynku publicznym czy obiekcie przemysłowym. Nie wszędzie jednak istnieje możliwość podłączenia domu do miejskiej sieci wodociągowej. Wszędzie tam, gdzie nie ma do niej dostępu, niezbędna jest budowa studni. Jeśli podziemny ciek wodny znajduje się na dużej głębokości, wymaga wiercenia studni głębinowej. Natomiast do pozyskiwania z niej wody niezbędna będzie odpowiednia pompa. Pompy głębinowe są urządzeniami przeznaczonymi do czerpania wody ze źródeł ulokowanych na poziomie co najmniej 8 metrów poniżej powierzchni ziemi. Ta cecha różni je od hydroforów stosowanych w płytszych studniach. Pompa głębinowa do studni stanowi wyposażenie niezbędne do dostarczania czystej wody pitnej i użytkowej w domu jednorodzinnym, który ? z powodów technicznych czy wynikających z lokalizacji ? nie może być podłączony do sieci. Cechą, która wyróżnia pompy głębinowe do wody, jest charakterystyczna pionowa konstrukcja o znacznej wysokości i niewielkiej średnicy. Jest ona w całości zanurzona w wodzie, która jest zasysana przez znajdujący się na końcu króciec. Następnie ciecz jest transportowana do góry przez całą wysokość pompy, po drodze chłodząc silnik. Średnica urządzenia stanowi jedno z kryteriów wyboru urządzenia do danej studni wierconej. Powinna być bowiem dopasowana do średnicy samej studni. Istotne są też parametry techniczne pompy, takie jak wysokość podnoszenia i wydajność. Pompa do wody głębinowa powinna też być dobrana do warunków gruntowo-wodnych oraz:

  • głębokości położenia warstwy wodonośnej,
  • wahań poziomu lustra wody,
  • jakości wody,
  • zawartości piasku w wodzie.

Do jej istotnych cech zaliczają się też solidna konstrukcja i trwałość materiałów wykorzystanych do produkcji urządzenia, a także budowa silnika i układu hydraulicznego. Typ silnika decyduje również o stabilnej pracy pompy oraz o jej długiej żywotności. Pompa do studni głębinowej może też mieć wbudowany zawór zwrotny oraz różne zabezpieczenia ? m.in. przed przegrzaniem.

Szerokie zastosowanie w przemyśle, rolnictwie i gospodarstwie domowym

Podstawowym przeznaczeniem, jakie ma pompa głębinowa, jest pozyskiwanie wody ze studni wierconej na potrzeby gospodarstwa domowego. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie tego urządzenia. Pompa do studni głębinowej może też być wykorzystywana do zaopatrzenia w czystą wodę budynku biurowego czy firmowego, obiektu publicznego, gospodarstwa rolnego itp. Urządzenia tego typu można wykorzystywać do zasilania systemu nawadniania ogrodu czy pola. Za ich pomocą jest możliwe czerpanie wody ze zbiorników wolnostojących. Korzysta z nich również przemysł kopalniany, w którym odwadnia się konstrukcje podziemne, branża piwowarska, obiekty mające baseny termalne, sieci wodno-kanalizacyjne i wiele innych. Pompy głębinowe do studni są dostępne w asortymencie sklepu Agro-metal. Oferujemy sprawdzone i niezawodne modele marki Kärcher o mocy silnika od 700 do 1000 W i wydajności tłoczenia od 4700 do 6000 l/h. Poszczególne modele są przeznaczone głównie do pompowania wody ze studni głębinowych i zbiorników/cystern na deszczówkę.

 

pixel