Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

OSUSZACZE POWIETRZA

( ilość produktów: 13 )

Podstawową funkcją osuszacza powietrza jest usuwanie nadmiaru wilgoci z powietrza w zamkniętych pomieszczeniach. Zbyt wysoki poziom wilgotności powietrza w danym wnętrzu to nie tylko lepsze warunki do rozwoju pleśni, grzybów oraz wielu drobnoustrojów chorobotwórczych, ale również poważne zagrożenie np. dla tynków i ścian oraz nałożonych na nie powłok malarskich. Nieefektywnie działający system wentylacyjny to jedna z najczęstszych przyczyn wykorzystania wyspecjalizowanych urządzeń do osuszania powietrza.

Osuszacze powietrza można zasadniczo podzielić na takie, które są zaprojektowane do wykorzystania w domach, biurach itp. (czyli w pomieszczeniach o względnie niewielkich kubaturach) oraz na osuszacze przemysłowe, stworzone z myślą o skutecznym osuszaniu nawet dużych hal. W zależności od modelu i konstrukcji osuszacze są przeznaczone do pracy w różnych zakresach temperatur i wilgotności, dlatego zawsze należy zwrócić uwagę na parametry techniczne danego osuszacza przed zakupem.

Wydajne pochłaniacze wilgoci

Wydajność poszczególnych osuszaczy jest bezpośrednio uzależniona od zastosowanej metody osuszania powietrza – w konstrukcjach dostępnych obecne na rynku wykorzystuje się jedną z dwóch poniższych metod:

  • metoda kondensacyjna, polegająca na obniżeniu temperatury powietrza przepływającego przez osuszacz poniżej tzw. punktu rosy, a następnie skroplenie wilgoci w układzie chłodniczym i zebranie jej do pojemnika lub odprowadzenie na zewnątrz pomieszczenia. Osuszacze kondensacyjne stanowią najpopularniejszą grupę, jednak ze względu na specyfikę działania są mniej wydajne w niskich temperaturach;
  • metoda sorpcyjna (adsorpcyjna lub absorpcyjna), która polega na zastosowaniu w osuszaczu materiału o wysokim współczynniku higroskopijności, pochłaniającego wilgoć z otoczenia. Zgromadzona wilgoć może być magazynowana w zbiorniku albo odprowadzana poza osuszane pomieszczenie. Tego typu elektryczne pochłaniacze wilgoci są efektywne także w niskich temperaturach.

Naścienne i przenośne urządzenia

W ofercie naszego sklepu znajduje się aktualnie szeroki wybór osuszaczy powietrza, w tym osuszacze przenośne, naścienne i podwieszane renomowanych, uznanych na rynku światowych marek Vaco, Aerial oraz Master. Posiadamy osuszacze przeznaczone do zastosowań domowych, jak również urządzenia o wysokiej wydajności, opracowane z myślą o skutecznym osuszaniu nawet największych pomieszczeń w branży rolniczej i w przemyśle. Osuszacze przemysłowe są przystosowane do stałej pracy nawet przez całą dobę, z reguły posiadają również automatyczne systemy odszraniania, zwiększające ich efektywność.

Dostępne są również odwilżacze powietrza o solidnej, wytrzymałej konstrukcji, które doskonale sprawdzą się w archiwach i bibliotekach, podczas prac konserwatorskich czy na budowie. Co istotne, wszystkie osuszacze z naszej oferty są przyjazne dla środowiska naturalnego – posiadają niski pobór energii elektrycznej, a podczas pracy wykorzystują ekologiczne czynniki chłodzące. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą osuszaczy powietrza!

Opis dolny wyświetlany na dole listy z towarami.

pixel