Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rozdrabniacze i rębaki do gałęzi

( ilość produktów: 20 )

Rozdrabniacze i rębaki do gałęzi mają zmielić zielone części roślin oraz gałęzie. Dzięki nim łatwiej jest utrzymać porządek w ogrodzie, na podwórku i działce po przycinaniu drzew i krzewów. Rozdrobnione gałęzie można wykorzystać jako kompost lub ściółkę, która zapobiega przemarzaniu korzeni lub rozrastaniu się chwastów. Klienci naszego sklepu powinni podczas zakupu niszczarek do gałęzi wziąć pod uwagę wielkość terenu, na którym pracują oraz wydajność poszczególnych rębarek do gałęzi i rozdrabniaczy.

Profesjonalne rozdrabniacze spalinowe

Porządkowanie ogrodu, przycinanie krzewów i gałęzi zawsze wiąże się z potrzebą ich dokładnego rozdrobnienia. Palenie oraz składowanie takich resztek jest uciążliwe i nieekologiczne. Rozdrabniacze spalinowe pozwolą na rozprawienie się z nimi bez zbędnego wysiłku, nawet jeśli średnica gałęzi jest duża. Spalinowy rozdrabniacz do gałęzi to urządzenie o wysokiej mocy, zwykle od 1 do 6 koni mechanicznych. Taki rozdrabniacz sporo waży, ale może mielić duże fragmenty gałęzi, a nawet ma funkcję automatycznego ich wciągania. Nie jest to urządzenie łatwe do przenoszenia, ale znakomite do prac na dużym terenie. Spalinowe rozdrabniacze do gałęzi polecamy przede wszystkim klientom, którzy przeprowadzają prace w dużych ogrodach, sadach, parkach, a także tam, gdzie nie ma żadnego dostępu do zasilania elektrycznego.

Elektryczne rębaki do gałęzi

Elektryczny rębak do drewna i gałęzi jest lżejszy od spalinowego i łatwo można go przenosić. Jest jednak mniej wydajny i pozwala na cięcie gałęzi o niewielkiej średnicy. W urządzeniach bez automatycznego podajnika konieczne jest użycie pewnej siły. Elektryczne rębaki do gałęzi jako urządzenia mobilne, praktyczne i niedrogie polecamy do niewielkich ogrodów przydomowych i ogródków działkowych, w których ilość pracy niezbędnej do uprzątnięcia ogrodu jest niewielka.

Tanie rozdrabniacze ogrodowe

Ceny rozdrabniarek i rębaków do gałęzi wahają się od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Do przydomowego ogrodu można zakupić tanie rozdrabniacze ogrodowe elektryczne, do większych prac, w których liczy się moc urządzenia, sprawdzą się spalinowe rozdrabniacze. Każdy klient na pewno znajdzie dla siebie idealne urządzenie, które pozwoli mu na przyjemną pracę w ogrodzie i wykorzystanie pociętych gałęzi w formie kompostu lub ściółki. Oferujemy urządzenia najlepszej klasy, wyprodukowane przez renomowane marki, gwarantujące niezawodność i długą żywotność produktów. Nasi pracownicy pomogą dobrać rozdrabniacz do indywidualnych potrzeb klienta.

Technologie zastosowane w rozdrabniaczach do gałęzi

Poszczególne modele rębaków do gałęzi z naszej oferty zostały wyposażone w różne technologie, które zwiększają ich funkcjonalność i wygodę korzystania z urządzeń. Wśród nich można wyróżnić m.in. systemy cięcia z wałkami składającymi się z co najmniej kilku zębów. Urządzenia te pozwalają na cięcie gałęzi o średnicy nawet kilkudziesięciu centymetrów. Użytkownik może samodzielnie regulować szerokość pracy, dostosowując ją do wykonywanych zadań. Wiele urządzeń wyposażono też w bieg wsteczny. Rozdrabniacze do gałęzi mają również wbudowany system, który pozwala na regulowanie odrzutu wiór. Dzięki niemu resztki są wrzucane bezpośrednio na przyczepę lub taczkę kołową.

Takie rozwiązanie znacznie usprawnia prace w ogrodzie – nie trzeba marnować czasu na sprzątanie i załadunek uzyskanych wiór. Wystarczy jedynie przewieźć je w docelowe miejsce, np. do kompostownika. Niektóre modele mają też wbudowany zbiornik z ABS, w którym można przechowywać rozdrobniony materiał. Jest on odporny na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne.

 

Bezpieczne rozdrabniacze gałęzi

Wiele z dostępnych urządzeń spełnia najnowsze regulacje Unii Europejskiej. Określają one normy bezpieczeństwa, jakie musi spełniać sprzęt wykorzystywany w Polsce. Rozdrabniacze z naszej oferty pozwalają na komfortową i bezpieczną pracę, pod warunkiem że są użytkowane zgodnie z dołączoną instrukcją. Niektóre rozdrabniacze gałęzi z naszej oferty wyposażono też w wyłącznik przeciążeniowy. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie bezpieczeństwa nie tylko dla użytkownika, lecz także samej maszyny. Po przekroczeniu wybranej temperatury urządzenie samodzielnie się wyłącza, co zapobiega uszkodzeniu ważnych podzespołów. Po przerwie można z powodzeniem kontynuować pracę.

Niewielkie rozdrabniacze ułatwiające manewrowanie

W naszym asortymencie znaleźć można też urządzenia o znacznie bardziej kompaktowych gabarytach. Taki sprzęt pozwala na znacznie łatwiejsze manewrowanie w trudno dostępnych przestrzeniach. Zapewnia dużą efektywność pracy, a jednocześnie pozwala na bezproblemowe przechowywanie w garażu czy piwnicy. Dzięki mniejszym wymiarom sprzętu możliwe jest też łatwiejsze przechodzenie przez furtki ogrodowe oraz załadunek rozdrabniacza na przyczepę. Maszyna do cięcia gałęzi, nawet ta o niewielkich gabarytach, waży co najmniej kilka kilogramów. Z tego powodu wyposaża się je w specjalne koła transportowe, które mogą poruszać się po nierównym terenie, także tam, gdzie pojawiają się ostre kamienie i gałęzie. Całość opiera się na stabilnej ramie stalowej, odpornej na uszkodzenia podczas pracy. Lżejsze modele wyposażono też w uchwyt.

Rozdrabniacze do gałęzi o wysokiej wydajności

Rozdrabniacze do gałęzi z silnikiem elektrycznym to urządzenia bardzo wydajne. Mogą działać samodzielnie, bez konieczności napędzania ich siłą ludzkich rąk. Wyposażono je też w koła, dzięki czemu nie trzeba przenosić urządzenia pomiędzy kolejnymi lokalizacjami. Opony w takim sprzęcie są pompowane do takiego stopnia, by mogły bezpiecznie poruszać się po nierównych terenach. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno rozdrabniacze akumulatorowe, jak i spalinowe. Od rodzaju i pojemności silnika zależy maksymalny czas pracy urządzenia i wydajność jego działania. Pomagamy dobrać odpowiedni model rozdrabniacza do potrzeb danego użytkownika i planowanych zadań.

Do czego można wykorzystać dostępne rębaki do gałęzi?

Rębak do gałęzi dostępny w naszym sklepie to urządzenie uniwersalne. Pozwala na łatwiejsze sprzątanie resztek drzewnych, zarówno w ogrodach, jak i lasach czy przestrzeniach miejskich. Uzyskany w ten sposób materiał może zostać wykorzystany jako ściółka lub kompost. Rozdrabniacze do gałęzi są wykorzystywane nie tylko przez firmy zajmujące się utrzymaniem porządku i pielęgnacją zieleni. Sprawdzają się doskonale także w prywatnych ogrodach. Ułatwiają sprzątanie po sezonie zimowym, jednocześnie umożliwiając przygotowanie kompostu. Dzięki temu właściciel posesji nie musi martwić się koniecznością utylizacji zielonych odpadów, które często zajmują dużo miejsca.

pixel