Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dmuchawy i odkurzacze do liści

( ilość produktów: 35 )

Spadające z drzew liście mogą przyprawić o zawrót głowy wszystkich właścicieli ogrodów i ogródków. Szczególnie na początku jesieni, gdy ciągłe ich zmiatanie wydaje się być niekończącą, syzyfową pracą. Na szczęście istnieje dużo łatwiejszy sposób pozbycie się tych resztek roślinnych z naszych chodników czy trawników. Dmuchawy i odkurzacze do liści to sprawdzone narzędzia, dzięki którym w łatwy i szybki sposób uprzątniemy swoją posesję.

 

Dmuchawa do liści czy odkurzacz ogrodowy?

Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, trzeba przede wszystkim poznać zalety i wady obu tych urządzeń. Odkurzacz ogrodowy to sprzęt, który jak się łatwo domyślić, zasysa zalegające przy gruncie liście do załączonego pojemnika. Jest to metoda, która nie wymaga dodatkowego ich zbierania i świetnie sprawdzi się podczas prac porządkowych w niewielkim ogródku czy rabatce. Jednak po napełnieniu worka, odkurzacz może dość sporo ważyć, a przy większym areale do posprzątania, ciągłe opróżnianie pojemnika może być uciążliwie. Dmuchawa do liści natomiast, zdmuchuje liście w zadanym kierunku. Minusem może być fakt, iż trzeba je później samodzielnie usunąć lub pozostawić do stopniowego, naturalnego rozłożenia przez mikroorganizmy. Kompromisowym rozwiązaniem powyższego dylematu może być wybór dmuchawo-odkurzacza, który łączy w sobie funkcjonalności obu tych sprzętów ogrodniczych. W naszej bogatej ofercie znalazły się narzędzia również tego typu.

Dmuchawy i odkurzacze elektryczne czy akumulatorowe?

Decydując się na zakupy w naszym sklepie, możecie wybierać spośród urządzeń o różnych parametrach i zasilaniu. W naszym asortymencie znalazły się bowiem zarówno dmuchawy i odkurzacze elektryczne jak i akumulatorowe. Z myślą o bardziej wymagających klientach posiadamy też wersje spalinowe tych dwóch maszyn ogrodniczych. Dmuchawy i odkurzacze elektryczne z pewnością mają tę zaletę, iż nie wymagają ładowania, a ich praca jest uzależniona jedynie od dostępności przyłącza sieciowego. Nie musimy się martwić, że w połowie naszej pracy nagle przestaną działać, gdyż wyczerpie się źródło zasilania. Zaletą dmuchaw i odkurzaczy do liści posiadających akumulator jest fakt, iż nie ogranicza ich kabel, dlatego możemy nimi wysprzątać nawet najdalsze zakamarki naszego ogrodu. Decydując się na konkretny sprzęt, warto dobrze przestudiować specyfikację każdego z interesujących nas urządzeń. Możecie ją znaleźć w opisach zamieszczonych pod poszczególnymi modelami dmuchaw i odkurzaczy dostępnych w naszym sklepie.

Silniki spalinowe do zadań specjalnych

Dmuchawy do liści spalinowe to urządzenia o największej mocy. Cechują się wysoką wydajnością i idealnie sprawdzą się podczas jesiennego sprzątania większych powierzchni. Odkurzacze do liści spalinowe to również najmocniejszy wariant sprzętu tego typu. Z uwagi na dość sporą wagę, często występują w wersji “na kółkach”, co podwyższa komfort ich użytkowania. One także będą idealne do ogrodów czy przestrzeni zielonych o większym areale. Minusem dmuchaw i odkurzaczy do liści spalinowych może być ich dość głośna praca, a  także wytwarzanie spalin. Jednak niezaprzeczalnym plusem jest fakt, iż nie ogranicza ich pojemność akumulatora czy dostęp do źródła prądu, a dzięki ich mocy uprzątniemy nawet najbardziej zaśmiecony liśćmi ogród.

pixel