Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kosiarki elektryczne

( ilość produktów: 13 )

Koszenie trawnika jest czynnością wykonywaną od kwietnia do października z częstotliwością co kilka tygodni. Tylko taka pielęgnacja pozwala na wzrost bujnej trawy i korzystnie wpływa na umocnienie się darni. Częste koszenie większych powierzchni wiąże się z dużym nakładem pracy oraz czasu. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego modelu urządzenia do koszenia. W sprzedaży są kosiarki do trawy elektryczne, akumulatorowe oraz spalinowe. Każda z nich ma swoje zalety i z pewnością zaspokoi potrzeby konkretnego użytkownika.

W tej kategorii zgromadziliśmy modele zasilane energią z sieci za pomocą kabla. Modele tego typu są doskonałym rozwiązaniem do mniejszych ogrodów, na działki rekreacyjne oraz do koszenia trawników przed domem. Kosiarka elektryczna zasilana z gniazdka stwarza pewne ograniczenia. Jednym z nich jest długość przewodu zasilającego lub/i przedłużacza. Z drugiej strony – w przeciwieństwie do modeli spalinowych czy akumulatorowych - elektryczne kosiarki do trawy praktycznie mogą pracować przez wiele godzin non stop, aż do momentu fizycznego wyłączenia przez operatora.

Cicha praca silnika elektrycznego

Mocną stroną kosiarki elektrycznej jest jej silnik. Modele dostępne w naszym sklepie są produktami znanych wytwórców, którzy specjalizują się nie tylko w narzędziach ogrodowych. Każda kosiarka elektryczna Stiga, Hond, Worx, MTD czy AL-KO jest wyposażona w jednostkę napędową o dużej wytrzymałości i z dodatkowymi zabezpieczeniami. Szeroki przedział mocy – od 1000 do 1600 W – pozwala dobrać urządzenie do typu trawnika, jego wielkości oraz struktury darni. Kosiarki elektryczne z mocniejszym silnikiem są wydajniejsze i sprawiają mniej problemów z blokowaniem noży. Z kolei do utrzymania małego trawnika przy domu czy na działce rekreacyjnej będzie odpowiedni model o mniejszej mocy.

Elektryczna kosiarka do trawy charakteryzuje się też cichą pracą, co ma duże znaczenie dla komfortu domowników i sąsiadów. Nasze modele generują dźwięki na poziomie około 90-95 dB. Jest to hałas porównywalny z dźwiękiem przejeżdżającego samochodu lub głośnej rozmowy. Biorąc pod uwagę odległość miejsca koszenia od okien budynku czy różne terenowe przeszkody, które rozpraszają dźwięki praca urządzenia tylko w nieznacznym stopniu wpływa na komfort osób przebywających w jej otoczeniu.

Kosiarki elektryczne z napędem na koła

W ofercie naszego sklepu znalazły się rozmaite kosiarki do trawy. Elektryczne modele zasilane z sieci różnią się nie tylko budową, ale i możliwościami. Polecamy nowoczesne kosiarki z napędem elektrycznym, wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak np. mielenie. Niemal każdy model jest wyposażony w specjalny pojemnik na koszoną trawę. Dodatkowe mielenie sprawia, że wypełnia się on szczelniej i rzadziej wymaga opróżniania. Ponadto zmielona trawa jest gotowym materiałem do kompostowania, karmienia zwierząt czy też rozsypania na warzywniku w celu jego użyźnienia.

W sprzedaży mamy kosiarki z silnikiem indukcyjnym, o dużej i średniej mocy, modele combi, z regulacją wysokości i różną szerokością koszenia, ze składaną kierownicą i rowkowanymi kołami. Polecamy też modele z napędem oraz z funkcjami mulczowania i tylnego wyrzutu. Takie urządzenie nie tylko skosi trawnik, ale też pokryje go cienką warstwą rozdrobnionego pokosu, który użyźni i odżywi trawę.    

pixel