Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

NAGRZEWNICE OLEJOWE

( ilość produktów: 29 )

Nagrzewnice olejowe, inaczej zwane spalinowymi, charakteryzują się wysoką wydajnością, łatwością obsługi i konserwacji oraz komfortem użytkowania. Przeznaczone są do efektywnego ogrzewania średnich i dużych pomieszczeń. Dzięki dużej przepustowości powietrza temperatura we wnętrzu podnosi się w błyskawicznym tempie! W sklepie AGRO-METAL dostępna jest szeroka oferta nagrzewnic przemysłowych zasilanych olejem napędowym lub opałowym.

Bogaty asortyment urządzeń

Olejowe nagrzewnice powietrza dostępne są w dwóch wersjach:

  • nagrzewnice olejowe bez odprowadzenia spalin,
  • nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem spalin.

Nagrzewnice olejowe bez odprowadzenia spalin o wysokiej wydajności zapewniają stały dopływ dużych ilości ogrzanego powietrza. Spalanie odbywa się w otwartej komorze, co pozwala uzyskać bardzo wysokie temperatury wydmuchu. Nagrzewnice olejowe bez odprowadzania spalin są w pełni bezpieczne, jeśli stosowane są w pomieszczeniach, w których zapewniony jest stały przepływ powietrza. Mogą być wykorzystywane w fabrykach, magazynach lub na placach budowy. Charakteryzują się tym, że nie mają systemu odprowadzania spalin, a powietrze jest ogrzewane bezpośrednio przez płomień spalanego paliwa i łączy się ze spalinami.

Z kolei nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem spalin to wysoce wydajne urządzenia, które zapewniają dopływ ciepłego oraz jednocześnie czystego, pozbawionego zanieczyszczeń powietrza. Spalanie odbywa się bowiem w zamkniętej komorze, a spaliny są odprowadzane. Z tego względu mogą być stosowane w pomieszczeniach nawet z ograniczoną wentylacją lub w miejscach, gdzie przebywają ludzie lub zwierzęta. Nagrzewnice olejowe z odprowadzaniem spalin mogą być stosowane z elastycznymi przewodami grzewczymi. Pozwala to na szybkie i łatwe rozprowadzenie ciepłego powietrza do poszczególnych pomieszczeń. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie umieszczenie nagrzewnicy jest utrudnione, na przykład w małych obiektach lub w namiotach roboczych na placach budowy. Ponadto wykorzystywane są w sklepach, magazynach i na halach.

Dmuchawy olejowe na olej napędowy i opałowy

Nagrzewnice zasilane są olejem napędowym lub opałowym. W wyniku spalania tych rodzajów paliw powstaje ciepło, które ogrzewa przepływające przez urządzenie powietrze. Niektóre modele wyposażone są w termostat, dzięki któremu można z łatwością kontrolować podnoszącą się temperaturę w pomieszczeniu. Tanie w eksploatacji nagrzewnice olejowe to jedne z najczęściej wykorzystywanych rodzajów urządzeń grzewczych na budowach.

Dzięki wysokiej przepustowości powietrza i wydajności doskonale nadają się również do ogrzewania pomieszczeń o dużej powierzchni. Wykorzystywane są do osuszania nowo powstałych obiektów lub budynków po powodzi, a nawet do ogrzewania szklarni i tuneli foliowych. W naszym sklepie dostępne są ekonomiczne nagrzewnice olejowe o różnej wydajności i szerokim zakresie zastosowania. W asortymencie posiadamy wyłącznie najwyższej jakości urządzenia od renomowanych producentów. To gwarantuje długoletnie i niezawodne użytkowanie naszych nagrzewnic olejowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

pixel