Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kosy spalinowe

( ilość produktów: 10 )

Kosa spalinowa

W odpowiedzi na rosnące potrzeby i oczekiwania naszych Klientów oferujemy wysokiej klasy kosy spalinowe znanych i cenionych na rynku producentów. Sprzedajemy urządzenia takich marek jak: STIHL, STIGA, HONDA, AL-KO i SOLO. Wszystkie dostępne w naszym sklepie urządzenia są kwintesencją doskonałej jakości, funkcjonalności, trwałości i niezawodności.

Kosy spalinowe – przydatne w każdym ogrodzie

Kosa spalinowa, zwana inaczej wykaszarką, to napędzane silnikiem narzędzie ogrodowe, które służył do przycinania chwastów, małych drzew oraz krzewów. Urządzenie trzymane jest w dłoniach i dodatkowo może być przymocowane do operatora za pomocą specjalnych szelek. Jednostka napędowa jest zasilana olejem napędowym lub specjalną mieszanką oleju oraz benzyny. Wykaszarka może pracować w miejscach niedostępnych dla kosiarki ogrodowej lub rotacyjnej. Stanowi więc ważny element wyposażenia każdego przydomowego składu z narzędziami. Kosa spalinowa składa się z następujących elementów:

  • jednostki napędowej,
  • rękojeści,
  • wysięgnika,
  • obrotowej głowicy,
  • wymiennych ostrzy,
  • osłony części tnących.

Wykaszarka spalinowa może pracować z różnymi ostrzami, co zwiększa jej funkcjonalność i wydajność pracy.

Zastosowanie kosy spalinowej

Oferowane przez nas kosy spalinowe ułatwiają codzienne prace w przydomowych ogródkach, na nierównym terenie lub w innych miejscach. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie trudno jest wjechać zwykłą kosiarką lub trawa jest zbyt wysoka. Przy pomocy podkaszarki spalinowej, dobierając odpowiednie ostrza, można również ścinać krzewy, a nawet mniejsze drzewka. Dzięki niej szybko uporządkujesz ogród, zetniesz dziko rosnące chaszcze lub udrożnisz przydrożny rów. Kosa spalinowa zdaje egzamin na terenach pochyłych, wąskich i nietypowych.

Zalety kosy spalinowej

Gdy chcesz pozbyć się gęstych lub wysokich roślin, zwykła elektryczna podkaszarka z cienką żyłką nie wystarczy. Dlatego warto zamówić kosę spalinową, która ma odpowiednią moc i została wyposażona w metalowe ostrze. Dzięki niej poradzisz sobie nawet z dużymi i gęstymi chaszczami. Najważniejsze zalety wykaszarki to:

  • moc – kosy spalinowe są przeznaczone do usuwania traw i krzaków, z którymi zwykła kosiarka lub podkaszarka nie są w stanie sobie poradzić. Dlatego wyposażone są w silniki o odpowiedniej mocy, które pozwalają na wydajną i efektywną pracę;
  • wszechstronność – wykaszarki do trawy i zarośli są kompatybilne z różnymi ostrzami, co pozwala na używanie tego samego sprzętu do różnych prac. Przy użyciu kosy spalinowej usuniesz bujną trawę, dziko rosnące krzewy, a nawet mniejsze drzewka. Dzięki temu oszczędzasz, bo nie musisz kupować kilku rodzajów narzędzi ogrodniczych. Wystarczy, że zamówisz uniwersalną wykaszarkę;
  • trwałość – zarówno kosa spalinowa, jak i metalowe ostrze są bardzo wytrzymałe. Dlatego mogą służyć przez wiele lat – pod warunkiem oczywiście ich właściwej konserwacji. Jeśli używasz sprzętu na skalistym terenie lub tniesz grube gałęzie, sprawdzaj co pewien czas ostrze, aby określić, czy należy je naostrzyć lub wymienić. Praca z tępym ostrzem nie tylko skraca żywotność narzędzia, ale może również stanowić zagrożenie;
  • komfort – wykaszarka, choć ma stosunkowo małe wymiary, wymaga od użytkownika pewnej siły i wprawy. Obsługiwana jest całkowicie ręcznie, a podczas koszenia należy ją trzymać w powietrzu, tuż na ziemią. Dlatego wielu producentów konstruuje swoje wykaszarki z myślą o użytkowniku, wprowadzając takie rozwiązania jak ergonomiczna rękojeść i technologia antywibracyjna, aby zwiększyć komfort podczas pracy. Ponadto korzystanie ze specjalnej uprzęży ułatwia kontrolę narzędzia i zmniejsza obciążenie ramion i pleców.

Jak wybrać dobrą kosę spalinową?

Przed złożeniem zamówienia zastanów się, do czego będziesz używał kosy spalinowej. Przy tej analizie należy wziąć pod uwagę m.in. powierzchnię ogrodu i jego ukształtowanie, rodzaj roślinności, a także planowaną intensywność koszenia. Mając to na uwadze, należy kupić odpowiednią wykaszarkę. Ważna jest przede wszystkim moc silnika – im jest ona wyższa, tym większa jest również wydajność pracy. Jeśli planujesz ścinanie głównie trawy to wystarczy kosa o mniejszej mocy. Natomiast do karczowania zarośli przyda się mocniejszy sprzęt. Zwróć również uwagę na rodzaj jednostki napędowej. Wykaszarka może mieć silnik dwu- lub czterosuwowy. Wybór odpowiedniej jednostki napędowej wpływa między innymi na komfort pracy oraz rodzaj stosowanego paliwa. Ważna jest również szerokość koszenia, co przekłada się nie tylko na wydajność pracy, ale również ergonomię. Ponadto, jeśli teren jest pochyły, sprawdź, czy sprzęt posiada regulację nachylenia głowicy oraz długości drążka. Duże znaczenie ma również waga urządzenia oraz akcesoria dodatkowe. Jeśli szukasz wykaszarki spalinowej do trawy i zarośli, skorzystaj z naszej oferty. AGRO-METAL, jako niezależny sprzedawca produktów STIHL, STIGA, HONDA czy AL-KO, zapewnia wysoki poziom obsługi klienta poparty specjalistyczną wiedzą personelu. Każdy pracownik przechodzi szkolenie produktowe na temat sprzętu ogrodniczego i może udzielić szczegółowych informacji na temat kos spalinowych.

pixel