Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kosiarki rotacyjne do wysokiej trawy

( ilość produktów: 5 )

Dbanie o trawnik nie należy do najprostszych zadań. Szczególnie wówczas, gdy teren jest rozległy i niespecjalnie równy. Dodatkową przeszkodą dla tradycyjnych kosiarek stanowią kamienie, pnie czy strome zbocza i rowy. Zwykle również nie dają sobie one rady z trawą zbyt wysoką lub przygniecioną (np. po zimie). Dla właścicieli tego rodzaju terenów, pastwisk, łąk czy sadów stworzono specjalne kosiarki do wysokiej trawy. Zbudowane są ze specjalnie dostosowanego bębna i ostrzy. Zatem jakie zalety mają kosiarki rotacyjne bębnowe czeskiej produkcji Motor Jikov?

Wydajność i moc kosiarek spalinowych

Dobry silnik w kosiarce rotacyjnej znacznie przyspieszy i ułatwi proces koszenia. Na rynku dostępne są różne modele, a ich moc waha się od 2,8 do nawet 7,5 KM. Warto również wspomnieć, że kosiarki rotacyjne mają napęd przeważnie w formie paska lub przekładni ślimakowej. Producentów silników jest wiele, jednak na szczególną uwagę zasługują Briggs & Stratton oraz wspomniany wyżej Motor Jikov. Charakteryzują się łatwym rozruchem, wydajnością i długim czasem pracy. Należy także zaznaczyć, że istnieją dwa rodzaje silników - w technologii dwusuwowej i czterosuwowej. Te pierwsze sprawdzą się idealnie na stromych zboczach, rowach i zaniedbanych terenach. Dzięki mieszance paliwowo-olejowej, która jest przeznaczona dla tych jednostek napędowych, ryzyko zatarcia ich praktycznie nie istnieje. Kolejną zaletą kosiarki rotacyjnej do trawy jest stabilna, a zarazem prosta konstrukcja ramy, która wpływa na komfort pracy i niską awaryjność podzespołów.

Niezawodne i trwałe ostrza

Rotacyjne kosiarki mogą posiadać od 2 do nawet 6 wahliwych ostrzy. Oznacza to, że podczas najechania na przeszkodę, taką jak kamień, kretowisko czy pień, ostrza chowają się. Chroni to talerz przed uszkodzeniem, a ostrze przed ewentualnym złamaniem. Siła odśrodkowa powoduje, że noże tnące wypychane są na zewnątrz po ominięciu przeszkody. Dzięki temu nie trzeba ponownie uruchamiać sprzętu, czy wykonywać innych ruchów, które wiązałyby się ze zbliżaniem dłoni do ostrzy i talerza.

Idealne do wysokiej trawy w ogrodach i sadach

Zastosowany system w kosiarkach Motor Jikov świetnie sprawdzi się podczas koszenia wysokiej trawy i chaszczy na pokos. Warto również wspomnieć, że kosiarki rotacyjne spalinowe poradzą sobie też z niższą trawą, gdyż specjalny dysk jezdny podnosi koszenie na wysokość 3,5 cm. Aby urządzenie było w stanie jechać stabilnie po nierównym i grząskim terenie, zamontowano w nim 2 pompowane koła o bieżniku choinkowym (średnia ok. 32 cm). Producent zadbał także o bezpieczeństwo, ponieważ w zestawie znaleźć można osłonę, która chroni przed kamieniami. Cena kosiarek rotacyjnych bębnowych zaczyna się od ok. 3000 zł. Najlepsze modele osiągają cenę nawet 6000 zł. Dobrze jednak wybrać kosiarkę idealnie przystosowaną do terenu. Plusem kosiarek rotacyjnych jest to, iż można przezbroić ją w kosiarkę mulczującą, która służy do mielenia trawy lub spychania śniegu. Jest to zatem wielofunkcyjne urządzenie, które na pewno przyda się właścicielom rozległych terenów, sadów lub hodowcom bydła.

pixel