Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Maszyny do mycia podłóg - na co zwrócić uwagę?

2021-10-13
Maszyny do mycia podłóg - na co zwrócić uwagę?

Nowoczesne szorowarki i polerki to profesjonalne urządzenia do utrzymania czystości we wszelkiego rodzaju obiektach wielkopowierzchniowych. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, na co powinieneś zwrócić uwagę, rozważając zakup maszyny do mycia podłóg.

Jak działają maszyny do mycia podłóg?

Mobilne automaty czyszczące pozwalają na skuteczne usuwanie brudu z posadzek oraz wydajne polerowanie i szorowanie powierzchni płaskich. W zależności od rodzaju maszyny do mycia podłóg mogą być wyposażone w fotel i system sterowania, zapewniające wygodną pracę operatora. Jak działają polerki oraz szorowarki tej klasy?

Polerki do podłóg

Urządzenia przeznaczone do polerowania powierzchni płaskich umożliwiają efektywne usuwanie smug i uporczywych zabrudzeń oraz uzyskanie wysokiego połysku podłogi. Polerka wysokoobrotowa pozwala na zachowanie najwyższych standardów czystości w sklepach spożywczych oraz placówkach medycznych. Decydując się na zakup polerki, zwróć uwagę na obecność zintegrowanego systemu odsysania pyłu. Wydajną i komfortową pracę na nierównych posadzkach zapewni Ci z kolei funkcja automatycznej kontroli ciśnienia.

Szorowarki do podłóg

Specjalistyczne szorowarki do podłóg to maszyny do mycia zaprojektowane z myślą o usuwaniu zanieczyszczeń z powierzchni o dużej twardości. W zależności od modelu mogą realizować zadania mycia, osuszania czy dezynfekcji posadzek. Szorowarka jest zwykle wyposażona w wydajny napęd oraz wygodny fotel i kierownicę, umożliwiające operatorowi bezpieczne sterowanie sprzętem. Automaty szorujące są powszechnie wykorzystywane w halach przemysłowych, na lotniskach oraz na terenie obiektów wielkopowierzchniowych.

Zalety urządzeń czyszczących podłogi

Profesjonalna maszyna do mycia podłóg to urządzenie, którego wykorzystanie do utrzymania czystości na dużej powierzchni niesie za sobą szereg wymiernych korzyści. Jakie są zalety automatycznych urządzeń czyszczących podłogi?

  • Uniwersalność – szorowarka pozwala na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń z posadzek marmurowych, gresowych, granitowych, kamiennych czy betonowych.
  • Niezależne zasilanie – automaty do szorowania oraz polerki do podłóg mogą być wyposażone zarówno w standardowe gniazdo zasilania sieciowego, jak i akumulator.
  • Wygoda użytkowania – samojezdne maszyny do mycia posadzek nie wymagają od operatora popychania i używania siły fizycznej, dzięki zastosowaniu napędu jezdnego.
  • Ekologia – urządzenia bardzo precyzyjnie dozują niezbędną ilość detergentu, redukując niekorzystny wpływ środków czyszczących na środowisko naturalne.
  • Wysoka wydajność – sprzęt pozwala na utrzymanie doskonałej czystości oraz skuteczną dezynfekcję podłóg o powierzchni od kilkuset do nawet kilku tysięcy m2.

Uznani producenci szorowarek i polerek stale rozwijają funkcjonalność maszyn czyszczących. Dobrym przykładem są urządzenia marki Karcher wyposażone m.in. w funkcję wstępnego zamiatania oraz system precyzyjnego dozowania detergentów.

Urządzenia, na które warto zwrócić uwagę

Szorowarka z fotelem Karcher BD 50/70 R Classic 1.161-070.0

Na rynku dostępnych jest szereg profesjonalnych maszyn do mycia podłóg, różniących się wydajnością, funkcjonalnością oraz przeznaczeniem. Jednym z urządzeń, na które warto zwrócić uwagę jest szorowarka Karcher BD 50/70 R CLASSIC 1.161-070.0. Sprzęt został wyposażony w wygodny fotel oraz wydajny napęd jezdny. Kompaktowa budowa automatu szorującego sprawia, że stanowi on doskonały wybór w miejscach wymagających dużej zwrotności. Produkt posiada ponadto szczotkę tarczową oraz system dwóch zbiorników.

Kolejna szorowarka do mycia podłóg Karcher, której zakup powinieneś rozważyć, to model B 90 R CLASSIC BP 1.161-306.0. Sprzęt charakteryzuje się intuicyjną obsługą, dzięki zastosowaniu pokrętła Easy, które zapewnia dostęp do najważniejszych funkcji maszyny.

Płynna regulacja siły nacisku szczotek umożliwia dopasowanie agresywności czyszczenia do szerokiego spektrum materiałów. Specjalna konstrukcja urządzenia gwarantuje bardzo dobrą przyczepność opon do podłoża, dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości.

Szorowarka z fotelem Karcher B 90 R Classic Bp 1.161-306.0
Szorowarka Karcher BDS 43/DUO C ADV 1.291-223.0

Trzecia propozycja to jednotarczowa szorowarka do podłóg Karcher BDS 43/DUO C ADV 1.291-223.0. Prosta konstrukcja maszyny do mycia posadzek jest dedykowana do czyszczenia powierzchni płaskich w hotelach i restauracjach oraz szkołach, sklepach i salach konferencyjnych.

Sprzęt jest szczególnie polecany firmom sprzątającym, które obsługują obiekty użyteczności publicznej. Urządzenie posiada wydajny silnik, którego centralne umiejscowienie zapewnia równomierny nacisk oraz łatwe manewrowanie i wygodną pracę.

Ostatnia maszyna do mycia, którą chcemy Ci polecić, to polerka do podłóg Karcher BDP 50/2000 RS BP 1.002-041.0. Kompaktowa konstrukcja sprzętu pozwoliła osiągnąć doskonały promień skrętu równy 1,30 m, co umożliwia jego stosowanie w wąskich korytarzach oraz ciasnych halach magazynowych.

Zintegrowany system odsysania zapobiega pyleniu i konieczności ścierania pyłu po polerowaniu. Jeżeli szukasz niezawodnej maszyny do mycia podłóg, to skontaktuj się z nami! Specjaliści firmy Agro-Metal pomogą Ci w wyborze sprzętu.

Polerka kompaktowa Karcher BDP 50/2000 RS Bp 1.002-041.0
pixel